Malatya İhtisas Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, Gösteri Maçı Yaptı - Son Dakika

Malatya İhtisas Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, Gösteri Maçı Yaptı

15.01.2012 17:00
Malatya İhtisas Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, Gösteri Maçı Yaptı, System.String[]

Malatya İhtisas Spor Kulübü buz hokeyi takımı, bir alışveriş merkezinde gösteri maçı yaptı.

Malatya İhtisas Spor Kulübü buz hokeyi takımı, bir alışveriş merkezinde gösteri maçı yaptı.

Malatya Park Alışveriş Merkezi'ndeki buz pistinde gösteri maçı yapan Malatya İhtisas Spor Kulübü'nün antrenörü ve buz hokeyi il temsilcisi Muzaffer Abacı, yaptığı açıklamada, alışveriş merkezindeki buz pistinin tek pist olduğu Malatya'da bir yıl önce kurdukları buz hokeyi takımının başarısına dikkati çekti.

Malatya İhtisas Spor Kulübü buz hokeyi takımının Malatya'nın ilk buz hokeyi takımı olduğunu ve 9 sporcusu olduğunu anlatan Abacı, "Geçen sene Türkiye Şampiyonası'na katıldık. İlk gittiğimiz zaman yeni olduğumuz için federasyon ve diğer takımlar bize soğuk davrandı. İlk maçımızı yaptıktan sonra oyuncularımızı gördüler. Nasıl oynadığımızı gördüler. Ona göre bize daha sıcak davranmaya başladılar" dedi.

Türkiye Şampiyonası'nda 9'uncu olduklarını bildiren Abacı, 6-7 yıllık takımlardan birer, 2'şer oyuncunun milli takıma çağrıldığını, ancak kendi takımlarından 3 oyuncunun milli takıma çağrıldığını belirtti.

Kulübün Başkan Yardımcısı Ali Ekber Ekici de Malatya Park Alışveriş Merkezi'nin kulüp oyuncularının kendilerini yetiştirmesi için buz pistini ücretsiz kendilerine sunduğunu kaydetti.

Sporcularının da daha ilk yılında kendilerini gururlandırdığını ifade eden Ekici, kulübün geçen yıl sponsoru olduğunu, bu yıl da sponsor aradıklarını anlattı.

Alışveriş merkezinin genel müdürü Ali Günaçar ise alışveriş merkezi olarak sporcuların her zaman yanında olduklarını dile getirdi.

Buz pistinin alışveriş merkezine masrafının her ay 9 bin lira olduğuna değinen Günaçar, bu masrafı gençlerin gelişimi için yaptıklarını bildirdi.

Alışveriş merkezine körling pisti açacaklarını da belirten Günaçar, "Bu pist Türkiye'de bir alışveriş merkezinin içinde ilk olacak" dedi.

Sporculardan 12 yaşındaki Tolga Tortum da hafta sonu antrenmanlara katılmak için oldukça erken saatte uyandıklarını, antrenmana geldiklerini ve başarılı olmak için çalıştıklarını ifade ederek, "Arkadaşlarımız Kerem, Atakan ve Umur milli takıma çağrıldı. Bu önemli bir başarı" dedi.

- MALATYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya İhtisas Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, Gösteri Maçı Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Tuğba Ekinci, sürekli mutsuz olduğunu dile getiren Serdar Ortaç'ı dilenciye benzetti 10:04 Tuğba Ekinci, sürekli mutsuz olduğunu dile getiren Serdar Ortaç'ı dilenciye benzetti Pandemi tedbirlerini eleştiren Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un babası, virüs nedeniyle yaşamını yitirdi 09:59 Pandemi tedbirlerini eleştiren Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un babası, virüs nedeniyle yaşamını yitirdi Son Dakika! Rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor! Dolar tarihi zirvesini yeniledi 09:48 Son Dakika! Rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor! Dolar tarihi zirvesini yeniledi
Mbappe'nin Neymar isyanına tüm dünya şahit oldu! Arkadaşına çok kızdı 09:37 Mbappe'nin Neymar isyanına tüm dünya şahit oldu! Arkadaşına çok kızdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 09:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "S-400 konusunda kimse bize karışamaz" ifadeleri sonrası ABD'den tehdit gibi yaptırım çıkışı Beyoğlu'nda gündüz vakti uyuşturucu almak için kuyruğa girdiler 09:11 Beyoğlu'nda gündüz vakti uyuşturucu almak için kuyruğa girdiler
Almanya'daki genel seçimlerden Sosyal Demokrat Parti birinci oldu! Merkel'in veliahtı 09:08 Almanya'daki genel seçimlerden Sosyal Demokrat Parti birinci oldu! Merkel'in veliahtı "Türk Armin" kaybetti Eve kadar kendisiyle beraber gelmiş! Genç kadın bacak arasındaki yarasayı görünce dehşeti yaşadı 22:08 Eve kadar kendisiyle beraber gelmiş! Genç kadın bacak arasındaki yarasayı görünce dehşeti yaşadı
Advertisement