Malatya Kent Konseyi Yazarları Buluşturdu - Son Dakika

Malatya Kent Konseyi Yazarları Buluşturdu

02.01.2012 18:29
Malatya Kent Konseyi Yazarları Buluşturdu, System.String[]

Malatya Kent Konseyi tarafından kent kültürüne katkı amacıyla düzenlenen toplantıda, Malatyalı şair ve yazarlar biraraya geldi.

Malatya Kent Konseyi tarafından kent kültürüne katkı amacıyla düzenlenen toplantıda, Malatyalı şair ve yazarlar biraraya geldi.

Şairler ve Yazarlar Grubu tarafından Fethi Gemuhluoğlu salonunda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda şair ve yazar katıldı. Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, bir kentin yazarları, şairleri ve sanatçılarının, o kentin kültürünü araştırarak, yazarak, kayda alarak gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan kalemler olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Şairler ve yazarlar, aynı zamanda o kentin tanıtımına katkı veren en önemli değerleridir. Malatya Kent Konseyi olarak 'Malatya Yazıyor' kampanyası başlattık, bu kampanyanın bundan sonraki taşıyıcıları siz kıymetli şair, yazar ve sanatçılarımız olacaktır." dedi.

Malatya'nın, kendi değerlerine yeterince sahip çıkmadığını savunan Yıldırım, burada yaşayan yazarların ulusal ölçekte yazan birçok yazardan daha kıymetli olduğunu, bu şehrin kültürünün yaşatılması ve geleceğe aktarılmasında öncü rol üstlendiğini, ancak gözönünde olmalarından ötürü Malatya'nın kendi yazar ve şairlerine yeterince değer vermediğini söyledi.

Yazar Necip Cengil de Malatya Kent Konseyi'nin "Malatya Yazıyor" adlı çok önemli bir projeyi başarıyla hayata geçirdiğini, çalışmaları esnasında Malatya'nın kültürel birikimini sürekli önplanda tutarak, yereldeki şair ve yazarları bu sürece dahil ettiğini anlattı.

Gazeteci Yazar İbrahim Göçmen ise Malatya Kent Konseyi'nin her düşünceyi ve fikri bünyesinde barındırdığını belirterek, bu anlamda kendilerini kutladığını söyledi.

Yazar Kemal Deniz ise "Malatya Kent Konseyi'nin farklı bir bakış açısıyla Malatya'yı olumlu yönde yönlendirdiğini görüyorum, bizi bu anlamda bir araya getirmesi de çok önemli, bunun sürekliliğinin sağlanması Malatya'ya değer katacaktır." dedi.

Şair Mehmet Nuri Özpolat da Malatya'nın tarihinin, kültürünün araştırılması ve sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarılması için iyi araştırmaların yapılması gerektiğini belirtirken, araştırmacı yazar Mehmet Ali Cengiz ise Malatya'nın 1945'ten günümüze kadarki tarihsel süreci hakkında kısa kısa bilgiler verdi.

Programın sonunda, katılımcılara günün ansına Kent Konseyi tarafından hazırlanan hediyeler takdim edildi.

Malatya Kent Konseyi Yazarları Buluşturdu
Malatya Kent Konseyi Yazarları Buluşturdu

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Malatya Kent Konseyi Yazarları Buluşturdu - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Inter, Altay Bayındır için Fenerbahçe'ye 10.5 milyon euroluk teklifte bulundu 21:26 Inter, Altay Bayındır için Fenerbahçe'ye 10.5 milyon euroluk teklifte bulundu
Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı 20:21 Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi 19:10 Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi
Advertisement