Malatya'nın Hekimhan ilçesi 4.5 büyüklüğündeki deprem ile sarsıldı - Son Dakika

Malatya'nın Hekimhan ilçesi 4.5 büyüklüğündeki deprem ile sarsıldı

29.06.2022 22:26

AFAD, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde saat 22.04'te 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Çevre illerden de hissedilen depremin derinliği 15 kilometre olarak tespit edildi.

Malatya'nın Hekimhan ilçesi 4.5 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. AFAD, depremin saat 22.04'te meydana geldiğini ve derinliğinin 15 kilometre olduğunu duyurdu.

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD, "Malatya'nın Hekimhan ilçesinde saat 22.04'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." açıklamasını yaptı. Depreme ilişkin bilgi veren AFAD, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Hekimhan ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." ifadelerine yer verdi.

Son dakika: Malatya'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

BAKAN SOYLU: OLUMSUZ İHBAR ULAŞMADI

İçişleri Bakanı Soylu, yaşanan deprem sonrası bölge halkında "geçmiş olsun" dileklerini iletti. Bakan Soylu, "Malatya'nın Hekimhan ilçesinde, saat 22.04'te meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremde, Malatya genelinde ve çevre illerde herhangi bir olumsuz durum ve ihbar ulaşmamıştır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Malatya'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Öte yandan, merkez üssü Malatya'nın Hekimhan ilçesi olarak tespit edilen deprem, çevre illerden de hissedildi. 4.5 büyüklüğündeki deprem Sivas'ta da etkili oldu.

Son dakika: Malatya'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

KANDİLLİ 4.4 OLARAK DUYURDU

Kandilli Rasathanesi, Hekimhan'daki depremin büyüklüğüyle ilgili açıklama yaptı. AFAD'ın 4.5 olarak belirlediği depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından 4.4 olarak tespit etti.

Son dakika: Malatya'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
YORUMLAR
500
Malatya'da hırsızlık olaylarına karışan 6 şüpheli yakalandı Malatya'da hırsızlık olaylarına karışan 6 şüpheli yakalandı Motosiklet ve kayısı hırsızları yakalandı Motosiklet ve kayısı hırsızları yakalandı Murat Nehri'nde mahsur kalan 3 kişiyi AFAD ekipleri kurtardı Murat Nehri'nde mahsur kalan 3 kişiyi AFAD ekipleri kurtardı

Son Dakika Güncel Malatya'nın Hekimhan ilçesi 4.5 büyüklüğündeki deprem ile sarsıldı - Son Dakika


Advertisement