"Malatya Ramazan Geceleri Dolu Dolu Geçiyor" - Son Dakika

"Malatya Ramazan Geceleri Dolu Dolu Geçiyor"

20.06.2016 15:50
"Malatya Ramazan Geceleri Dolu Dolu Geçiyor"

Malatya Kültür A.Ş tarafında gerçekleştirilen Malatya'da Ramazan Geceleri ve Ramazan Çarşısı etkinlikleri dolu dolu geçiyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, On bir ayın sultanı Ramazan ayında bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yanı fuar alanında gerçekleşen Malatya Ramazan Geceleri 7'den 70'e herkesin ilgi odağı oluyor. Teravih namazı sonrası devam eden etkinliklerde Ramazan ayının manevi iklimi yaşatılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; "Malatya Ramazan Gecelerinde her gün birbirinden değerli birçok ilahi ve ezgi sanatçımızı konuk ediyoruz. Ramazan ayının manevi iklimine uygun programlar gerçekleştiriyoruz" dedi.

Akın, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında şu ana kadar Mustafa Özcan Güneşdoğdu, Yusuf Can, Esat Aydoğan, Harun Beyaz, Murat Belet, Ömer Koçer, Celalleddin Ada ve Muzaffer Gürler gibi önemli ilahi ve ezgi sanatçılarını ağırladıklarını kaydetti.

Ramazan ayının vazgeçilmezi "Ortaoyunu"

Malatya Ramazan Gecelerinde, Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) sahne aldığını belirten Akın, 7'den 70'e bütün vatandaşlarımızın Ramazan ayını en iyi şekilde geçirmelerini arzu ediyoruz. Zaman zaman sahne alan Hacivat Karagöz, Keloğlan, Skeç, meddah ve kukla sanatı gösterileri başta çocuklarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımız keyifli dakikalar yaşıyor. Büyük beğeni kazanıyor.

Ramazan ayı içerisinde etkinliklerin devam edeceğini belirten Akın, Sedat Uçan, Umut Mürare, Selami Güneş, Grup Yürüyüş Grup Çarigah (Kum Sanatı) ve Sivil toplum kuruluşları (STK) Ramazan ayının manevi iklimini yaşatacaklar.

Kadir Gecesi için özel program

Bin aydan daha hayırlı kadir gecesi için özel bir program hazırladıklarını ifade eden Akın, Kuran'ın indiği gece olan Kadir Gecesinin ruhuna uygun olarak ihya edileceğini ve bu kapsamda Kadir Gecesinin Kuran ziyafeti, yatsı ve teravih namazı dünya kuran okuma birincileri hafızları tarafından kıldırılacak ve dualarla ihya edileceğini belirti.

0 1 Temmuz Kadir Gecesi özel programına, İlahileriyle Grup Dergâh, Kuran-ı Kerim Tilavetleriyle

Dünya Birincisi Hafızlarından Irak'tan Remzi ER, Mısır'dan Ayyup ASIF, Türkiye'den İsmail KAYA ve Mısır'dan çocuk hafız Abdurezzak Eşref Salah ŞİHAVİ konuk olarak katılacaktır.

YORUMLAR
500
Son dakika haberi: Malatya'da iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı Son dakika haberi: Malatya'da iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı Malatya'da çapa motoru devrildi: 1'i ağır 3 yaralı Malatya'da çapa motoru devrildi: 1'i ağır 3 yaralı Malatya'da devrilen tarım aracındaki 3 kişi yaralandı Malatya'da devrilen tarım aracındaki 3 kişi yaralandı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Malatya Ramazan Geceleri Dolu Dolu Geçiyor' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement