Malatya'ya Yeni Büyük Bulvar Açılıyor - Son Dakika

Malatya'ya Yeni Büyük Bulvar Açılıyor

02.01.2012 14:01
Malatya'ya Yeni Büyük Bulvar Açılıyor, System.String[]

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tecde yolu ile çevre yolunu bağlayacak bulvarı, 2012 yılında bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tecde yolu ile çevre yolunu bağlayacak bulvarı, 2012 yılında bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çakır, belediye başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Selim Pilten ve bazı daire müdürleri ile birlikte bulvarda yapılan çalışmaları inceledi. Bu çalışmaların sonunda Malatya'ya büyük bir bulvar açılacağını belirten Çakır, yeni yol açma ve genişletme çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Tecde yolu ile çevre yolunu birbirine bağlayacak yol açma çalışmalarının başladığını ifade eden Çakır, "50 metre genişliğinde, 3 bin 300 metre uzunluğundaki, Tecde yolu ve çevre yolunu bağlayacak yolu, 2012 yılında bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bu yolumuzu, dikey olarak Fahri Kayahan Caddesine bağlayan 3 caddemizi de bu çalışmamız ile açmış olacağız" dedi.

Çakır, yol açma çalışmaları sırasında 32 evin kamulaştırılacağını ve enkaz bedellerinin de ödeneceğini vurgulayarak, bu bölgenin altyapısını hızlı bir şekilde tamamlayacaklarını, yollarıyla, caddesiyle ve altyapısıyla yeni bir alt merkez olması için çalışmaları yoğunlaştıracaklarını kaydetti.

İnceleme gezisine katılan Tecde Mahalle Muhtarı Abuzer Akkuş da, mahallenin 40 yıldır devam eden su sorununu çözmesinin yanı sıra yol ve altyapı çalışmalarına önem vermesi dolayısıyla Belediye Başkan Çakır'a teşekkür ettiklerini söyledi.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya'ya Yeni Büyük Bulvar Açılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Sağlık Bakanı Koca'dan İstanbul uyarısı: Risk devam ediyor Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti Rıdvan Dilmen'den Galatasaray'ın penaltısıyla ilgili olay sözler: Futbolu öldürmek için her şeyi yapıyorlar Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı