Malatyalı'lar Geceyi Dışarda Geçirdi - Son Dakika

Malatyalı'lar Geceyi Dışarda Geçirdi

17.02.2012 14:50

Malatya'nın Darende ilçesinde gerçekleşen 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası, vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi.

Malatya'nın Darende ilçesinde gerçekleşen 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası, sarsıntının merkez üssü Çukurkaya köyünde bazı vatandaşlar tedirginlik nedeniyle geceyi dışarıda geçirdi.

Darende'nin Çukurkaya köyünde gerçekleşen 4.7'lik deprem korku ve paniğe neden oldu. Köyde bazı evlerde çatlaklar oluştu. Tedirginliğe kapılan köylülerden bazıları havanın soğuk olması nedeniyle araçlarında beklerken, bazıları da dışarıda ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Köy muhtarı cami hoparlöründen anons yaparak vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Çukurkaya köyü muhtarı Kadir Kayacı, depremde köy halkının büyük bir korku yaşadığını belirtti. Bu yüzden insanların evlerine girmeye korktuğunu dile getiren Kayacı, kendilerinin de ailece araçta kalmayı planladıklarını anlattı.

Vatandaşlardan Mehmet Kurnaz ailesinin, özellikle de çocukların deprem nedeniyle tedirgin olduğunu ifade etti. Şahin Karataş, herhangi bir can kaybı olmadığı için sevindiklerini, ancak evlere girmeye de korktuklarını anlattı. Ayşe Karataş deprem anında yaşadıkları paniği hala atamadıklarını, doktorların deprem sonrası sakinleştirici yapmasını beklediklerini kaydetti.

Malatyalı'lar Geceyi Dışarda Geçirdi
Malatyalı'lar Geceyi Dışarda Geçirdi
Malatyalı'lar Geceyi Dışarda Geçirdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Malatyalı'lar Geceyi Dışarda Geçirdi - Son Dakika


Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı