Malazgirt'i Unutmadılar - Son Dakika

Malazgirt'i Unutmadılar

27.08.2017 13:26
Malazgirt'i Unutmadılar, System.String[]

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla Türk tarihinde önemli bir yeri olan Malazgirt Meydan Muharebesi anıldı.

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla Türk tarihinde önemli bir yeri olan Malazgirt Meydan Muharebesi anıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kararla gençliğin gelişimine katkı sağlamak, tarihi ve kültürel açıdan önemli şahısları ve olayları gençlere daha iyi tanıtmak, tarih bilincini kazandırmak ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla çeşitli programlar düzenleniyor. Bu programlar çerçevesinde, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi'nin 946. yıl dönümü olması sebebiyle Muş'un Malazgirt Ovası başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayeleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesi altında 81 ilde eş zamanlı programlar düzenlendi.

Düzenlenen programlar kapsamında Kırıkkale'de Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Spor Salonu Konferans Salonunda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve Anadolu'ya Türklerin yerleşmesini sağlayan ve vatan müdafaasında şehit olan bütün şehitlerin ruhu için Kur'an-ı Kerim tilaveti okunmasıyla devam etti.

"Fetih ruhunu sizlere aşılamak görevimiz"

Düzenlenen programda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, "Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan Malazgirt Meydan Muharebesi, 946 yıl önce Anadolu'nun kapıları Türklere açtı ve İslam'ın sancaktarlığını yapan milletimiz sayısız zaferleri bu topraklarda yetişen insanlarımızla kazandı. Bugün ise 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürürken Anadolu'nun Fetih ruhunu siz gençlere aşılamak, bu topraklar üzerinde de oynanan oyunları unutamamak ve unutturmamak bizim en asli görevimizdir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm dünyaya gösterdiğimiz gibi bin yıldan beri bu topraklardayız. İçeriden veya dışarıdan gelen her türlü saldırıya hazırız çünkü bu topraklar bizim topraklarımızdır. Gidecek başka hiçbir yerimiz yoktur, onun için bu din uğruna, bu devlet uğruna, bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna aynı şanlı ecdadımız gibi şehit olmaya seve seve razıyız" dedi.

Düzenlenen programa ayrıca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, Gençlik Merkezi Müdürü Sezai Arslan, şube müdürleri, İnsani Yardım Vakfı Kırıkkale Şube Başkanı Ahmet Temur, gençlik liderleri, Gençlik Merkezi üyeleri ve sporcular katıldı. - KIRIKKALE

Malazgirt'i Unutmadılar
Malazgirt'i Unutmadılar
Malazgirt'i Unutmadılar

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Malazgirt'i Unutmadılar - Son Dakika


Son Dakika

Yasak aşk yaşayan ikilinin şüpheli ölümü! Ağaca asılı halde bulundular Yasak aşk yaşayan ikilinin şüpheli ölümü! Ağaca asılı halde bulundular Ekranlarda büyük yıkım! 3 dizi art arda final yapıyor Ekranlarda büyük yıkım! 3 dizi art arda final yapıyor Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsrail çağrısı: BM girişimlerini derhal başlat Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsrail çağrısı: BM girişimlerini derhal başlat Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği Feyzi İşbaşaran'dan yeni yanıt: Adamın, 4 saat tutulduğu odada altına işedi Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği Feyzi İşbaşaran'dan yeni yanıt: Adamın, 4 saat tutulduğu odada altına işedi Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı Oğlunun vurulduğunu gördü, tarlaya girip oğlunu vuranı öldürdü Oğlunun vurulduğunu gördü, tarlaya girip oğlunu vuranı öldürdü
Advertisement