Son Dakika Haberleri: Mali Müşavirlere, Türk Ticaret Kanunu Semineri

Mali Müşavirlere, Türk Ticaret Kanunu Semineri

8 yıl önce

YÖNET Yeminli Mali Müşavirlik firması, yasalaşan 1602 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun getirdiği değişiklikleri ve yenilikleri müşterilerine, çalışanlarına ve mali müşavirlere anlatmak üzere seminer düzenledi.

Mali Müşavirlere, Türk Ticaret Kanunu Semineri, System.String[]

Mudanya'da, YÖNET Yeminli Mali Müşavirlik firması, yasalaşan ve Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan 1602 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun getirdiği değişiklikleri ve yenilikleri müşterilerine, çalışanlarına ve mali müşavirlere anlatmak üzere seminer düzenledi.


YÖNET Yeminli Mali Müşavirlik sahibi Galip Sarımeşeli, Otantik Otel'de düzenlenen seminerde, yasalaşan ve yürürlüğe girecek olan Türk Ticaret Kanunu'nun hem muhasebe mesleği, hem de denettim açısından yenilikler getirdiğini belirtti.


Kanunun ticari yaşamı yeniden organize edip düzenlediğine işaret eden Sarımeşeli, "Bu değişikliklerin neler olduğu konusunda başta müşteriler, işverenler, yöneticiler ve muhasebe birimlerini firma olarak bilgilendirmek amacını güdüyoruz" dedi.


YÖNET Yeminli Mali Müşavirlik olarak müşterileri ve muhasebe çalışanlarını hedef kitle olarak seçtiklerini ifade eden Sarımeşeli, "Denetim mesleği tamamı ile bu yasada tanımlanıyor. Daha önce Mali Müşavirlik kendi yasasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik kanununda tanımlanmıştı. Ancak Avrupa Birliği'nde benzerlerinde olduğu gibi, ticaret kanununda bu meslek tanımlanıyor. Devrim sayılayacak nitelikte çoğu husus değişiyor" şeklinde konuştu.


Düzenlenen seminere, mali müşavirler, stajyer mali müşavirler, işverenler, genel müdürler ve muhasebe birim çalışanları katıldı.


- BURSA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:20 Kaynak: AAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Siirt'te 'ışık hadisesi' için binlerce kişi toplandı Ranzadan düşerek ölen er, 12 yıl sonra şehit sayıldı