Maliye Bakanı Şimşek, Kosova'ya Gidecek - Son Dakika

Maliye Bakanı Şimşek, Kosova'ya Gidecek

08.09.2012 00:00
Maliye Bakanı Şimşek, Kosova'ya Gidecek, System.String[]

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin de üyesi olduğu Uluslararası Yönlendirme Grubu'nun Priştine'de düzenlenecek toplantısına katılmak üzere Kosova'yı ziyaret edecek.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin de üyesi olduğu Uluslararası Yönlendirme Grubu'nun Priştine'de düzenlenecek toplantısına katılmak üzere 9-11 Eylül tarihlerinde Kosova'yı ziyaret edecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Maliye Bakanı Şimşek'in, temasları kapsamında Kosovalı üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunacağı, Kosova Meclisi'nin, "Gözetimli bağımsızlığın" sona erdirilmesine ilişkin özel oturumuna katılacağı ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren bölgesini ziyaret edeceği belirtildi.

Priştine ziyaretinde, "Türkiye ile Kosova arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması"nı imzalaması öngörülen Şimşek'in, Kosova Dışişleri Bakanlığı ile Balkan Enstitüsü tarafından düzenlenen, "Balkanlarda Kapanan Fasıl" başlıklı uluslararası konferansın, "Küreselleşme Çağında Dönüşüm" temalı oturumunda konuşma yapacağı bildirildi.

Açıklamada, "Türkiye'nin Kosova'nın istikrar, refah ve kalkınmasına olan taahhüdü eksiksiz devam edecektir" denildi. - ANKARA

Maliye Bakanı Şimşek, Kosova'ya Gidecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Maliye Bakanı Şimşek, Kosova'ya Gidecek - Son Dakika


Son Dakika

Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Türkiye ve Yunanistan, karşılıklı Navtex'leri iptal etti Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu