Mallorca'ya Her Yıl 4,5 Milyon Alman Turist Geliyor - Son Dakika

Mallorca'ya Her Yıl 4,5 Milyon Alman Turist Geliyor

28.06.2013 12:47
Mallorca'ya Her Yıl 4,5 Milyon Alman Turist Geliyor

Almanların en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden biri olan Mallorca adasında toplam 1600 otel bulunuyor ve bu oteller çoğunlukla Alman ve İngiliz turistlere hizmet ediyor.

Almanların en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden biri olan Mallorca adasında toplam 1600 otel bulunuyor ve bu oteller çoğunlukla Alman ve İngiliz turistlere hizmet ediyor. Yaz sezonunda bir haftada adaya inen 1100 Alman uçağı her sene 4,5 milyon Alman turisti adaya taşıyor. Turistler gündüz deniz ve güneşin tadını çıkarırken gece Platja de Palma plajının gece hayatıyla meşhur El Arenal bölgesindeki devasa kulüp ve barlarda dans edip sabaha kadar eğleniyorlar. Yoğun alkol tüketimine rağmen adada şiddet olaylarının ve taşkınlıkların minimum olması da göze çarpıyor.

İspanya'nın en büyük adası Mallorca İkinci Dünya Savaşı'nın ardından önemli bir turizm merkezi haline geldi. Adaya 1956'da ilk havaalanının inşa edilmesinin ardından Alman turistleri taşıyan ilk uçak,1963'de başkent Palma'ya ve bu tarihten sonra ada, Almanların en çok tercih ettiği tatil yerlerinden biri haline geldi. Güneybatıda bulunan Platja de Palma isimli 6 km uzunluğundaki plaja 50 senede inşa edilen otel sayısı 250'yi buldu. O günden bu güne çoğunlukla Alman olan turistler yıl bölgeye akın etmekte.

TÜRKLER DE ALMANLARLA BERABER MALLORCA'YI TERCİH EDİYOR\t

Her sene Alman turistlerle beraber Türk turistler de tatil için adayı tercih ediyor. Almanya'nın Essen şehrinden bir grup Türk genci de adayla ilgili düşüncelerini DHA'ya paylaştı. Kumsalda sanatçılar tarafından yapılan kumdan kaleler turistlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca sahil yolunda plajlarda ve otellerde canlı müzik yapan çeşitli gruplar, turistleri eğlendirerek Mallorca akşamlarına renk katıyor.

Alman uyruklu iki kadın turist havada paniği yaşadı Alman uyruklu iki kadın turist havada paniği yaşadı Antalya'da 2022 yılı turist sayısı 4 milyonu aştı Antalya'da 2022 yılı turist sayısı 4 milyonu aştı İzmir, 3 kruvaziyerle gelen 2 bin 300 turisti ağırladı İzmir, 3 kruvaziyerle gelen 2 bin 300 turisti ağırladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mallorca'ya Her Yıl 4,5 Milyon Alman Turist Geliyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement