Malta Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cutajar'dan KAYSO'ya ziyaret - Son Dakika

Malta Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cutajar'dan KAYSO'ya ziyaret

08.04.2021 18:01
Malta Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cutajar'dan KAYSO'ya ziyaret, System.String[]

Malta Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Theresa Cutajar, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci'yi makamında ziyaret etti.

Malta Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Theresa Cutajar, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci'yi makamında ziyaret etti.

KAYSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cutajar'ı makamında ağırlayan Büyüksimitci, Malta ile diplomatik ilişkilerin 1967 yılına dayandığını, bu ilişkilerin son yıllarda giderek arttığını, bunun da kendilerini hem ekonomik hem de ticari anlamda memnun ettiğini belirtti.

Kayseri ile Malta Cumhuriyeti arasındaki dış ticaret verilerini değerlendiren Büyüksimitci, şunları kaydetti:

"2020 yılında odamız üyesi 16 firma tarafından Malta'ya 2,5 milyon dolara yakın ihracat gerçekleştirildi. İhracat kalemlerimizin ilk üç sırasında mobilya, elektrikli ev aletleri ve demir-çelikten mamul eşyalar var. Bunun yanı sıra çok az miktarda ithalatımız var. Pandemi sürecinin sona ermesi ile birlikte bu rakamları çok daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyoruz. İnşallah son dönemde iki ülke arasındaki artan ilişkiler ve karşılıklı ziyaretler, ticaret hacmimizin daha da artmasına vesile olacaktır."

Büyükelçi Theresa Cutajar ise Türkiye ile Malta arasındaki ilişkilerin iyi olduğunu, bu ilişkileri daha da geliştirmek istediğini aktardı.

Büyükelçi Cutajar, özellikle yapay zeka, bilişim ve enerji sektörlerinde işbirliğine açık olduğunu belirterek, ev sahipliğinden dolayı Başkan Büyüksimitci'ye teşekkür etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Malta Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cutajar'dan KAYSO'ya ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den vatandaşlarına Türkiye dahil 131 ülkeye seyahat etmeyin uyarısı ABD'den vatandaşlarına Türkiye dahil 131 ülkeye seyahat etmeyin uyarısı Galatasaray'ın etkili taraftar grubu ultrAslan'ın lideri Sebahattin Şirin'den Fatih Terim'e istifa çağrısı Galatasaray'ın etkili taraftar grubu ultrAslan'ın lideri Sebahattin Şirin'den Fatih Terim'e istifa çağrısı Sancaktepe TEM kenarında bir kişi öldürülmüş halde bulundu Sancaktepe TEM kenarında bir kişi öldürülmüş halde bulundu ABD'nin davetiyle 40 ülke liderinin katılacağı İklim Zirvesi başlıyor! Erdoğan'ın konuşacağı oturumu Biden açacak ABD'nin davetiyle 40 ülke liderinin katılacağı İklim Zirvesi başlıyor! Erdoğan'ın konuşacağı oturumu Biden açacak Acun Ilıcalı tarafından kovulduğu söylenen Furkan Dede'nin ayrılık sebebi belli oldu Acun Ilıcalı tarafından kovulduğu söylenen Furkan Dede'nin ayrılık sebebi belli oldu Yılmaz Vural son saniye zaferiyle havalara uçunca öğrencisi Emrah Başsan, Yılmaz Vural son saniye zaferiyle havalara uçunca öğrencisi Emrah Başsan, "Çok komik adam" yorumunu yaptı Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım Dünya bu olayı konuşuyor! Silahlı kuvvetler de doğruladı, donanmaya ait denizaltı tatbikat sırasında kayboldu Dünya bu olayı konuşuyor! Silahlı kuvvetler de doğruladı, donanmaya ait denizaltı tatbikat sırasında kayboldu