Malta'da Türk firmasının yaptığı kara yolu projesinin ilk etabı açıldı - Son Dakika

Malta'da Türk firmasının yaptığı kara yolu projesinin ilk etabı açıldı

21.09.2019 00:59
Malta'da Türk firmasının yaptığı kara yolu projesinin ilk etabı açıldı, System.String[]

Malta Başbakanı Joseph Muscat, Yıldırım Holding'in yükleniciliğini üstlendiği Malta Marsa Kavşağı projesinin ilk etabının açılışı dolayısıyla Türk dostlarına teşekkür ederken, bu projenin daha fazla iş birliği için temel oluşturmasını umduğunu söyledi.

Malta Başbakanı Joseph Muscat, Yıldırım Holding'in yükleniciliğini üstlendiği Malta Marsa Kavşağı projesinin ilk etabının açılışı dolayısıyla Türk dostlarına teşekkür ederken, bu projenin daha fazla iş birliği için temel oluşturmasını umduğunu söyledi.

Ada ülkesi Malta'nın önemli kara yolu projelerinden olan Yıldırım Holding'in yükleniciliğini üstlendiği Marsa Kavşağı projesinin ilk etabı bugün düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Malta Başbakanı Joseph Muscat, Ulaştırma, Altyapı ve Büyük Projeler Bakanı Ian Borg, Türkiye'nin Valetta Büyükelçisi Kerem Kıratlı, Yıldırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Yıldırım Holding yetkilileri ve Maltalı yetkililer katıldı.

Törende konuşan Başbakan Muscat, Malta Hükümetinin ekonomik başarılarına ve altyapı alanındaki projelerine değindikten sonra projenin ilk etabının başarılı şekilde tamamlanması dolayısıyla Türk dostlarına teşekkür etmek istediğini söyledi.

Söz konusu ihale bir Türk firmasına verildiğinde bazı eleştirilerle karşılaştıklarını anlatan Muscat, buna karşın şirketin projenin bu ilk bölümünü takviminin de öncesinde, Malta'nın bağımsızlığını kazanmasının 55. yıl dönümüne denk gelecek şekilde hızla teslim ettiğine dikkati çekti. Muscat, bundan dolayı Türk firmasının ne kadar doğru bir seçim olduğunu kanıtladığını ifade etti.

Türk firmasının, bu projeyi yüksek AB standartlarında gerçekleştirdiğini dile getiren Muscat, Maltalı işçilerin, Türk işverenleri ve Türk işçilerle birlikte çalışmaktan çok memnun olduklarını da belirtti.

Başbakan Muscat, "Bu projenin Türkiye ile Malta arasında ileri dönemde bu alanda daha fazla iş birliği için önemli bir temel oluşturacağını umuyorum." dedi.

Ulaştırma, Altyapı ve Büyük Projeler Bakanı Ian Borg da yaptığı konuşmada, hükümetin Malta'da ulaştırma alanında gerçekleştirmekte olduğu projelere değinerek, "Maltalı ve yabancı yatırımcılar ile işçilerin, bu bağlamda bilhassa Türk şirketinin bu alandaki çalışmalarını görmekten memnuniyet duyuyoruz." diye konuştu.

Marsa Kavşağı Projesi, toplamda 7 köprü ve üç farklı seviyeden oluşan bir kara yolu, köprü, yol ve altyapı projeleri bütünü olarak geliştirildi.

Söz konusu proje, Malta Adası'nın en kritik kara yolu bağlantılarının bulunduğu ve adanın en yüksek trafik hacmine sahip bir noktasında yer alıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Malta'da Türk firmasının yaptığı kara yolu projesinin ilk etabı açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Hatayspor, 90+8'de attığı golle Gaziantep'ten puanla döndü Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti