Son Dakika Haberleri: Maltepe'de "Kadınlar Günü" Coşkusu

Maltepe'de "Kadınlar Günü" Coşkusu

3 yıl önce

Maltepe Belediyesi, 6-16 Mart 2017 tarihleri arasında Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ilçede bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Maltepe'de
Maltepe Belediyesi, 6-16 Mart 2017 tarihleri arasında Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ilçede bir dizi etkinlik düzenleyecek. 6 Mart'ta mahallelerde başlayacak etkinlikler, ilçe meydanında İstanbul Kadın Orkestrası'nın vereceği konserle devam edecek. CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in de katılacağı etkinliklerde; Safa Zakir, Arzu, Gülay, Serkan Boran ve Kübalı dansçılar sahne alacak.

Maltepe Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenleyecek. 6 Mart tarihinde mahallelerde başlayacak festival kapsamında, 8 Mart'ta ilçe meydanında İstanbul Kadın Orkestrası sahne alacak. Etkinliğe CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken ve Prof. Dr. Belma Akşit ile Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. İoanna Kuçuradi katılacak. 12.00-14.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikte, belediyeye bağlı Girişimcilik Mutfağı'nda eğitim gören 100 kadına sertifikaları dağıtılacak.

Unutulmaz şenlik

Etkinlik, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde düzenlenecek kokteylle devam edecek. Belediyedeki kadın çalışanların katılacağı ve 19.00-23.00 saatleri arasında düzenlenecek kokteylde, müzik dinletisi yapılacak ve kadınların toplumda sıkışmışlığını konu alan 'Uyanış' adlı tiyatro sahnelenecek. Tiyatro sonrası Safa Zakir, Arzu, Gülay ve Serkan Boran sahne alarak unutulmaz bir şenliğe imza atacak. Etkinlikler kapsamında, 6-16 Mart tarihleri arasında mahallelerde de bir dizi program yapılacak. 11 Mart'ta ise Zümrütevler Mahallesi'nde 'Kadınlar Matinesi' düzenlenecek. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi: 03.03.2017 11:14 Kaynak: İHAOyuncu İrem Sak'ın iç çamaşırsız fotoğrafına yorum ve beğeni yağdı Güzel oyuncu Kristen Stewart, üstsüz şekilde objektiflere yakalandı ABD Başkanı Trump düğmeye bastı! Yasak başlıyor