Maltepe Kasım Ayında Sanata Doyacak - Son Dakika

Maltepe Kasım Ayında Sanata Doyacak

04.11.2015 11:29
Maltepe Kasım Ayında Sanata Doyacak, System.String[]

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, Kasım ayında tiyatro, çocuk oyunları, sergiler ve konserlerle sanat dolu bir ay yaşatacak.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, Kasım ayında tiyatro, çocuk oyunları, sergiler ve konserlerle sanat dolu bir ay yaşatacak.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde (TSKM) Kasım ayı etkinliklerine 5 Kasım'da, "Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler" isimli tiyatro oyunuyla start verilecek. Ardından, Maltepe Belediyesi çalışanlarının kurduğu Tiyatro Maltepe, Aziz Nesin ve Anton Pavloviç Çehov'un oyunlarının derlemesinden oluşan "Yer Altındakiler" isimli tiyatro oyunuyla Maltepeli tiyatro severler ile buluşacak. Oyun Değirmeni Tiyatro Grubu tarafından "Amen (Maya)" adlı oyun 14 Kasım'da, Kartal Sanat Tiyatrosu'nun "Canlı Maymun Lokantası" isimli tiyatro oyunu 24 Kasım'da, "Bir Kadın Uyanıyor" isimli tiyatro oyunu ise 25 Kasım'da sahnelenecek.

HAFTASONLARI ÇOCUKLARIN

Çocuklara yönelik tiyatro etkinlikleri kapsamında, "Susam Sokağı", "Alican'ın İlk Öğretmeni", "Ali, Veli, Maria", "Baloncu Baba", "Avcı Kaçıyor", "3 Maymun 1 Sır", "Profesör Çıldırdı" ve "Karagözün Sabrı" adlı oyunlar, ay boyunca Maltepeli çocuklarla buluşacak. Yılmaz Adanalı'nın "İdil", Aysun Akbulut'un "Aklın Uykusu Umut", Ayfer Işık'ın "Işığın Dansı" adlı resim sergileri de kasım ayı etkinlikleri atasında yer alıyor. Konserler kapsamında ise 16 Kasım'da Aylin Şengün Taşçı, 20 Kasım'da Ahmet Aslan, 28 Kasım'da da Zeynep Karababa sahne alacak. Ayrıca Maltepe Gönüllüleri Korosu, Öğretmenler Günü dolayısıyla 22 Kasım'da Türk halk müziği konseri verecek. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Maltepe Kasım Ayında Sanata Doyacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Tartıştığı eşini silahla yaralayan koca, küçük kızıyla kendini eve kapattı Everton, Beşiktaş'a Cenk Tosun'u önerdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti