Son Dakika Haberleri: Maltepe Kaymakamlığı Açık Kapı Projesi'ni Tanıttı

Maltepe Kaymakamlığı Açık Kapı Projesi'ni Tanıttı

3 ay önce

Maltepe Kaymakamlığı Açık Kapı Projesi'ni tanıttıİSTANBUL - İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve devletle vatandaş arasındaki iletişimi artırmak, başvuruları sonuçlandırmayı hedef alan "Açık Kapı Projesi" Maltepe'de tanıtıldı.

Maltepe Kaymakamlığı Açık Kapı Projesi'ni tanıttı

İSTANBUL - İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve devletle vatandaş arasındaki iletişimi artırmak, başvuruları sonuçlandırmayı hedef alan "Açık Kapı Projesi" Maltepe'de tanıtıldı.
İçişleri Bakanlığı'nca vatandaşların kamu hizmetlerine kolay ulaşımının sağlanması, taleplerinin hızlı sonuçlandırılması ve vatandaş memnuniyetinin artırılması amacıyla "Milletin Kapısı" sloganıyla faaliyete geçen "Açık Kapı" projesi, Maltepe'de tanıtıldı. Maltepe Kaymakamlığı Fuaye Salonu'nda yapılan toplantıya Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, kaymakamlık personeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Programda konuşan Kaymakam Meftun Dallı İçişleri Bakanlığı'nın önderliğinde başlatılan Açık Kapı Projesi'ni anlatarak, " Türkiye'deki tüm illerde ve ilçelerde bu hizmetimiz faaliyette. Bu hizmetle her türlü şikayeti bu arkadaşlara yapabilirsiniz. Başbakanlığa bağlı BİMER vardı, Cumhurbaşkanlığının CİMER'i vardı, buradaki o işlemi biraz daha kısa yoldan yapmak için kuruldu" dedi.
Vatandaşların kamu kurumlarında yaşadıkları sıkıntıları direk olarak bu proje kapsamında kurulan birimlere bildirebileceğini söyleyen Dallı, "Bu arkadaşlar vatandaşın müracaatlarını alıp sonuçlandırıp kendisine bilgi veriyorlar. Uyuşturucuyla ilgili mücadeleyi takip ediyorlar. Sistem 11 Haziran tarihinden bu yana faal ama gerekli tanıtımın yapılmadığını düşündük' 'şeklinde konuştu.
Tanıtıma gelen vatandaşlar hizmete giren Açık Kapı Proje'sinden memnun olduklarını söylediler.18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi Arasındaydı! Konkordato İlan Eden Destebaşı Grup, Tekrar Üretime Başladı

İstanbul'un Göbeğinde Kebapçı Dükkanına Silahlı Saldırı! Ölü ve Yaralılar Var