Mamak Belediyesi 32 Bin Aileye Evde Sağlık Hizmeti Sundu - Son Dakika

Mamak Belediyesi 32 Bin Aileye Evde Sağlık Hizmeti Sundu

18.01.2012 19:00
Mamak Belediyesi 32 Bin Aileye Evde Sağlık Hizmeti Sundu, System.String[]

Mamak Belediyesi'nin sağlık alanındaki örnek projesi evde sağlık hizmeti devam ediyor.

Mamak Belediyesi'nin sağlık alanındaki örnek projesi evde sağlık hizmeti devam ediyor. Bugüne kadar 32 bin 500 aile ziyaret edilerek sağlık kontrolünden geçirildi. İnsan sağlığının son derece önemli olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "İnsan sağlığına yapılan hizmet, en güzel hizmettir." dedi.

Amaçlarının hizmeti vatandaşın ayağına götürmek olduğunu belirten Akgül, "Sosyal belediyecilik anlayışımız içerisinde uygulamaya koyduğumuz evde sağlık hizmeti kapsamında bugüne kadar 32 bin 500 aile ziyaret edildi ve vatandaşlarımızın evde sağlık kontrolleri gerçekleştirildi. Yerel yönetimler olarak amacımız sağlık hizmetini bölgemizdeki tüm vatandaşlarımızın ayağına götürerek herkesin bu hizmetten faydalanmasını sağlamaktır. Evde sağlık hizmeti kapsamında ekibimizce tespiti yapılan hastaların önce muayenesi gerçekleşiyor, ardından hastalarımızın periyodik olarak takibi gerçekleştiriliyor. Ekip doktorumuzun konsültasyon istediği durumlarda ise uzman doktorlarla birlikte muayeneler gerçekleştiriliyor." diye konuştu.

Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmeti ekipleri, kendilerini Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68 numaralardan arayan ve evde sağlık hizmeti talebinde bulunan hastaları evlerine giderek önce tespit ediyor. Ardından muayene edilen hastaların periyodik olarak takibi gerçekleştiriliyor. Ekip doktorunun konsültasyon istediği durumlarda dahiliye, genel cerrahi ve romatoloji alanlarındaki uzman doktorlarla birlikte muayene gerçekleştiriliyor. Evde Sağlık Hizmeti ekibinde bir doktor, hemşire ve acil tıp teknisyeni bulunuyor. Hiç bir ücret alınmaksızın yapılan hasta muayenesi, yaşlı, yatalak ve felçli bakımı, yatak yarası bakımı, serum takılması, pansuman, enjeksiyon, sonda değişimi ve şeker, tansiyon takibi gerçekleştirilirken, yaşlı, yatalak, engel, yatağa bağımlı engelli, kimsesiz ve obezite hastalarına muayene önceliği tanınıyor. Ayrıca hastalara mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği sağlanıyor. Mamak Belediyesi, muayene edilen hastaların takibini artık el terminalleri ile gerçekleştiriyor. Muayene edilecek hastanın bilgileri ekiplerce el terminaline giriliyor ve böylece hastalara uygulanan işlemler belediyeden takip ediliyor.

Mamak Belediyesi 32 Bin Aileye Evde Sağlık Hizmeti Sundu
Mamak Belediyesi 32 Bin Aileye Evde Sağlık Hizmeti Sundu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Mamak Belediyesi 32 Bin Aileye Evde Sağlık Hizmeti Sundu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi