Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü - Son Dakika

Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü

13.05.2021 14:08

Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü Mamak Belediyesi, Belediye Başkanı Murat Köse ile birlikte, Ramazan Bayramı eğlencelerini sokak sokak gezerek vatandaşların ayağına götürdü.

Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü

ANKARA - Mamak Belediyesi, Belediye Başkanı Murat Köse ile birlikte, Ramazan Bayramı eğlencelerini sokak sokak gezerek vatandaşların ayağına götürdü.

Mamak Belediyesi Ramazan Bayramında tam kapanma dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma yasağında bayram eğlencesini vatandaşların ayağına götürdü. Üstü açık, balonlarla süslenmiş bir otobüsün üzerinden palyaço, halk oyunları ekibi, Ramazan Davulcusu ve çalınan bayram müzikleri ile tüm Mamak'ı turlayarak, vatandaşların bayramını kutladı.

"İsrail bir işgal devletidir, hatta İsrail devlet bile değildir"

Ramazan Bayramı'nın tüm dünyaya huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "Biz bayram için iyi niyetlerde bulunuyoruz ama baktığınızda dünyanın değişik yerlerinde özellikle son zamanlar da Filistin'de, Kudüs'te İsrail'in bir devlet terörü uygulayarak Müslümanlara nasıl davrandığını görüyoruz. Orada şehitlerimiz var hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Mescitlerin kutsallığı çok açık tüm dünya tarafından bilinir. Ancak İsrail bunların hiçbirini tanımıyor. İsrail bir işgal devletidir, hatta İsrail devlet bile değildir. Dolayısıyla biz bu son yapılan saldırıları kınıyoruz. İşgalci İsrail'in yaptıklarından vazgeçmesini, Müslümanları ve tüm insan haklarını hiçe sayarak orada yaptığı uygulamaları şiddetle kınıyoruz" dedi.

"Ramazan Bayramı'nda hemşerilerimizin ayağına, evin gitmek istedik"

Salgın dolayısı ile eski ramazanları ve bayramları hatırlatmak için Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler yaptıklarını ifade eden Başkan Köse, "Bayram günü itibari ile sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. İnsanlar birbirine gelip gidemiyor. Bir süre daha sabırla bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. İnşallah bir dahaki Ramazan ayında komşuların birbirine gelip, gideceği, kucaklaşabileceğimiz büyüklerimizin elini öpebileceğimiz bir bayramı bekliyoruz. Bizde bu Ramazan Bayramı'nda hemşerilerimizin ayağına, evin gitmek istedik. Halk oyunları ekibimizle, tiyatrocularımızla, sanatçılarımızla Mamak caddelerinde, sokaklarında hemşerilerimizin bayramlarını kutlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Başta Filistin'de olmak üzere yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz"

Mamak halkının bayramını kutlarken Filistin'de zulüm gören vatandaşları unutmayan Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, "Bayramlar sevginin, yardımlaşmanın, hoşgörünün doruğa çıktığı özel günlerdir. Bu ramazan bayramı da özellikle bu güzel ortamın değerlendirilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Başta Filistin'de olmak üzere yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Pandeminin gölgesinde ikinci Ramazan Bayramını geçiriyoruz. İnşallah önümüzdeki bayramlarda sağlık sıhhat içerisinde güzel bayramlar geçirmeyi diliyorum" diye konuştu.

Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü
Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü
Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü
Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Mamak Belediyesi, Bayram Kutlamalarını vatandaşların ayağına götürdü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Babasına kızdığı için kendini jiletleyip evini yakan şahıs oturup olanları izledi 14:14 Babasına kızdığı için kendini jiletleyip evini yakan şahıs oturup olanları izledi İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı 14:07 İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı İntihar girişiminde bulunan kadını cep telefonu kameralarıyla saniye saniye kaydettiler 13:59 İntihar girişiminde bulunan kadını cep telefonu kameralarıyla saniye saniye kaydettiler
Dünyaca ünlü haber ajansı, Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararını tepki çeken bir görselle duyurdu 13:52 Dünyaca ünlü haber ajansı, Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararını tepki çeken bir görselle duyurdu Trabzon Emniyeti, Şenol Güneş ve Uğurcan Çakır'a hakaret eden taraftarlara soruşturma başlattı 13:36 Trabzon Emniyeti, Şenol Güneş ve Uğurcan Çakır'a hakaret eden taraftarlara soruşturma başlattı Sağlık çalışanlarının istifa yasağı 1 Temmuz'dan itibaren kalkacak 12:58 Sağlık çalışanlarının istifa yasağı 1 Temmuz'dan itibaren kalkacak
Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi 12:35 Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi Sergen Yalçın, 4 saat süren toplantı sonucunda 45 milyon TL ücrete 12:03 Sergen Yalçın, 4 saat süren toplantı sonucunda 45 milyon TL ücrete "Tamam" dedi
Advertisement