Son Dakika Haberleri: Mamak'ta Emlak Sektörünün Değeri Arttı

Mamak'ta Emlak Sektörünün Değeri Arttı

11 ay önce

Mamak Belediyesince hayata geçen kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları vatandaşları umutlandırırken, ilçede faaliyet gösteren müteahhit sayısının hızla artmasının yanında inşaat sektöründe de hareketli bir sezon yaşanıyor.

Mamak'ta Emlak Sektörünün Değeri Arttı, System.String[]
Mamak Belediyesince hayata geçen kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları vatandaşları umutlandırırken, ilçede faaliyet gösteren müteahhit sayısının hızla artmasının yanında inşaat sektöründe de hareketli bir sezon yaşanıyor.

Yapılan yatırımlar sayesinde hızlı ve planlı olarak gelişen Mamak'ta, yeni inşaatların yükselmesi istihdamın ve nüfusun artmasını beraberinde getiriyor. Mamak Belediyesince hayata geçen kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarının vatandaşların umudu haline geldiği ilçede faaliyet gösteren müteahhit sayısının hızla artmasının yanında inşaat sektöründe de hareketli bir sezon yaşanıyor.

Kaliteli konut yapımının bölgede artış göstermesi, altyapı çalışmalarının ilerlemesi gibi önemli faktörlerle bölgenin ciddi bir yükselişte olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "İlçemizin yenilenen ve büyümeye devam eden çehresiyle yatırımcılar için daha uzun yıllar cazibesini koruyacağına inanıyoruz" dedi.

6 bin 612 iskan 6 bin 92 yapı ruhsatı

Şehirleşme ve yapılaşma konusunda ciddi adımlar atılan Mamak, Ankara'nın en çok konut yapılan ilçeleri arasında en üst sıradaki yerini koruyor. Sağlıklı şekilde hazırlanan ve uygulanan imar çalışmaları sonrasında, inşaat ruhsatı ve iskan sayısında da artış yaşanıyor. Mamak Belediyesinin her yıl verdiği ruhsat sayısı önceki yıllara göre artarken, 2009 yılından bugüne 6 bin 612 yapıya iskan, 6 bin 92 adet yapı ruhsatı verildi.

Mamak yatırımcıya kazandırır

Mamak'ın son yıllarda gözde bir ilçe haline gelmesi en çok da gayrimenkul sektörüne yaradı. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak gösterilen inşaat sektörü Mamak'ta hızla yükselmeye devam ederken, gayrimenkul sektörü de ilerliyor. Kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere çevre ve şehrin doğal siluetini bozmayan yapıların yükseldiği ilçede dönüşümün uygulandığı bölgelerin görünümünün de değişmesi gayrimenkul fiyatlarını etkiliyor. Bu durum da hem ekonomiye olumlu katkı sağlıyor, hem de yatırımcıya kar ettiriyor. - ANKARAÇankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, Boş Meydana Konuştu

Erdoğan ile Putin Arasındaki Görüşme Öncesi Rusya'dan Kritik Açıklama: Türkiye, İdlib'e Girilmesine İzin Verebilir