Son Dakika Haberleri: Mamak'ta Konut Teslimleri Devam Ediyor

Mamak'ta Konut Teslimleri Devam Ediyor

8 ay önce

Ankara Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Mamak Belediyesi iş birliğiyle yürütülen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde üretilen konutların teslimi devam ediyor.

Mamak'ta Konut Teslimleri Devam Ediyor, System.String[]
 Ankara Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Mamak Belediyesi iş birliğiyle yürütülen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde üretilen konutların teslimi devam ediyor.

Toplam 7 milyon metrekare alan üzerinde uygulanan ve 11 etaptan oluşup 14 mahalleyi kapsayan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi aynı zamanda dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğine de sahip.

Ortak akılla karar veriyoruz

Gecekonduların yoğun olduğu alanda modern konutların yükseldiğini görmek hem görsel kirliliğin önüne geçiyor hem de mahallelerin değerini arttırıyor diyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak yıllarca gecekondu ve çarpık yapılaşma ile anıldı. İlçemizdeki imar kirliliğinin önüne geçip, sağlıklı bir kentsel yapıya kavuşturma noktasında kentsel dönüşüm projelerimizi başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Sosyal donatıları içinde barındıran, alt ve üstyapısı düzgün, sağlıklı kentsel mekanlar oluşturarak, Mamak'a yeni bir imaj kazandırıyoruz" dedi. Kentsel dönüşümü uzlaşı kültürüyle yürüttüklerini kaydeden Akgül, Mamak'ta uygulanan kentsel dönüşüm ve yenileme projelerinde ortak akılla karar verdiklerinin de altını çizdi.

Anlaşma oranı yüzde 70 geçti

13 bin 497 gecekondunun bulunduğu alanda bu güne kadar 9 bin 538 hak sahibi ile anlaşma sağlandı. 6 bin 700 gecekondunun yıkıldığı projede, 3 bin 525 daire kurası çekilip hak sahiplerine teslim edildi. Tapusu ve tapu tahsis belgesi olmayan vatandaşlara da Kusunlar'da bin 379 konut teslim edildi. Toplamda 4 bin 899 daire teslim edilirken, hak sahipleri ile anlaşma oranı yüzde 71.1'e yükseldi. - ANKARASüpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir'in Son Görüntüleri Ortaya Çıktı