Son Dakika Haberleri: Mamak'ta Sinema Akşamları Başladı

Mamak'ta Sinema Akşamları Başladı

8 yıl önce

Ankara Mamak'ta açık havada sinema keyfi yeniden başladı.

Mamak'ta Sinema Akşamları Başladı, System.String[]
Ankara Mamak'ta açık havada sinema keyfi yeniden başladı. Mamak Belediyesi'nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen sinema akşamlarında, geride bırakılan ilk iki günde yayınlanan filmlere Mamaklılar yoğun ilgi gösterdi. "Ay Işığında Sinema Akşamları" etkinliği kapsamında Türk sinemasının önemli eserlerinin gösterileceği filmler, Mamak'ta 30 mahallede bir ay boyunca ücretsiz izlenecek.

Mamak Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve Mamaklılardan büyük ilgi gören "Sinema Akşamları" etkinliği 5 Eylül 'den itibaren başladı. Türk sinemasının en yetkin örneklerini seyirciyle buluşturan etkinliğin ilki Akdere Ali Başpınar Parkı'nın yanındaki alanda "Eyvah Eyvah 1" filmi ile gerçekleşti. Halkın yoğun katılımı ile startı verilen Mamak Sinema Akşamları'nda alanı dolduran vatandaşlar filmi büyük ilgiyle izledi. Sinema Akşamları'nın ikinci gününde ise Mamak Pazar Alanı'nda "Aşk Geliyorum Demez" sinema filmi sinemaseverlerce izlendi.

Mamak Belediyesi Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce hazırlanan "Sinema Akşamları" alana kurulan perde eşliğinde sinemaseverlere keyifli dakikalar yaşatıyor. Mahalleliler sonunu merak ettikleri birbirinden güzel eserlerin final sahnesine kadar alandan ayrılmıyor. Bir ay boyunca Mamak'ta 30 mahallede düzenlenecek etkinlikte üçüncü sırayı Türközü Mahallesi sakinleri alıyor. 7 Eylül'de Türközü Mahallesi sakinleri Züğürt Ağa filmi ile sinema keyfi yaşayacak.

Birbirinden güzel sinema filmleriyle sinemayı mahallelinin ayağına getiren Mamak Belediyesi'nin sinema etkinliği programı çerçevesinde 7 Eylülde Türközü Mahallesi'nde "Züğürt Ağa", 8 Eylül Derbent Mahallesi'nde "Güneşi Gördüm ", 9 Eylülde Başak Mahallesi'nde "Eğreti Gelin", 10 Eylül Mamak Kültür Merkezi'nde "Gönül Yarası", 11 Eylül Kıbrısköyde "Babam ve Oğlum"ve 12 Eylülde de Bayındır Mahallesi'nde "Beyaz Melek" filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Mamak Belediyesi'nce düzenlenen sinema akşamı etkinliği eylül ayı sonuna kadar devam edecek.
Haber Yayın Tarihi : 07.09.2011 12:08 Kaynak: CHAŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti 5 Yıl Önce Kuruyan Nehir, Bambaşka Görüntüye Büründü Son Dakika! Sri Lanka'daki Saldırıda 2 Türk Mühendis Yaşamını Yitirdi