Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı - Son Dakika

Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı

11.01.2012 19:16
Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı, System.String[]

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yoğun yağış nedeniyle Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükselmesi sonucu birçok işyerini su bastı.

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yoğun yağış nedeniyle Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükselmesi sonucu birçok işyerini su bastı.

Manavgat'ta 5 gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağış, ilçe merkezinden geçen Manavgat Irmağı 'nın taşmasına neden oldu. Irmaktan akan su miktarının zaman zaman saniyede 850 metreküpe yükseldiği belirtildi. Irmağın taşması sonucu başta Manavgat Şelalesi çevresindeki işyerlerini su basarken, ilçe merkezindeki tenis kortları ile çok sayıda restoran, kafeterya ve kahvehaneyi de su bastı. Esnaf, işyerlerini su baskınına karşı korumak için önlem almaya çalıştı. Şelale çevresindeki pek çok işyeri boşaltıldı.

65 KİLOGRAM DÜŞTÜ

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, son 24 saatte metrekareye 65 kilogram yağış düştüğünü belirtti. Manavgat Irmağı'nın normal su akışının saniyede 770 metreküp olduğunu kaydeden Kaymakam Bulgurlu, Bu debi zaman zaman saniyede 800 metreküpe çıkıyor. Bunu düşürmeye çalışıyoruz ö dedi. Irmak kenarında bulunan işyerlerini tedbir almaları konusunda uyardıklarını vurgulayan Kaymakam Bulgurlu, yağışın devam edeceğini ve buna göre vatandaşların tedbir almasını istedi.

Manavgat Irmağı kenarında işyeri bulunan Devrim Çetin ise Sabaha kadar baskın nöbeti tuttuk. Tedbirlerimizi aldık. Dükkanımızın su almasını önlemek için çalışıyoruz. Yağmur bu şekilde devam ederse bu gece de bekleyeceğiz. Irmağın daha fazla yükselmesi halinde işyerimizi boşaltacağız ö diye konuştu.

Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement