Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı - Son Dakika

Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı

11.01.2012 19:16
Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yoğun yağış nedeniyle Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükselmesi sonucu birçok işyerini su bastı.

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yoğun yağış nedeniyle Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükselmesi sonucu birçok işyerini su bastı.

Manavgat'ta 5 gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağış, ilçe merkezinden geçen Manavgat Irmağı 'nın taşmasına neden oldu. Irmaktan akan su miktarının zaman zaman saniyede 850 metreküpe yükseldiği belirtildi. Irmağın taşması sonucu başta Manavgat Şelalesi çevresindeki işyerlerini su basarken, ilçe merkezindeki tenis kortları ile çok sayıda restoran, kafeterya ve kahvehaneyi de su bastı. Esnaf, işyerlerini su baskınına karşı korumak için önlem almaya çalıştı. Şelale çevresindeki pek çok işyeri boşaltıldı.

65 KİLOGRAM DÜŞTÜ

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, son 24 saatte metrekareye 65 kilogram yağış düştüğünü belirtti. Manavgat Irmağı'nın normal su akışının saniyede 770 metreküp olduğunu kaydeden Kaymakam Bulgurlu, Bu debi zaman zaman saniyede 800 metreküpe çıkıyor. Bunu düşürmeye çalışıyoruz ö dedi. Irmak kenarında bulunan işyerlerini tedbir almaları konusunda uyardıklarını vurgulayan Kaymakam Bulgurlu, yağışın devam edeceğini ve buna göre vatandaşların tedbir almasını istedi.

Manavgat Irmağı kenarında işyeri bulunan Devrim Çetin ise Sabaha kadar baskın nöbeti tuttuk. Tedbirlerimizi aldık. Dükkanımızın su almasını önlemek için çalışıyoruz. Yağmur bu şekilde devam ederse bu gece de bekleyeceğiz. Irmağın daha fazla yükselmesi halinde işyerimizi boşaltacağız ö diye konuştu.

Kaynak: DHA
BÜYÜK MANAVGAT YANGINI SONRASI 297 KONUTUN HAK SAHİBİ KURAYLA BELİRLENDİ BÜYÜK MANAVGAT YANGINI SONRASI 297 KONUTUN HAK SAHİBİ KURAYLA BELİRLENDİ İşyerinde kumar oynayan 8 kişiye 14 bin 552 lira cezası kesildi İşyerinde kumar oynayan 8 kişiye 14 bin 552 lira cezası kesildi Manavgat'taki yangın mağdurları için yaptırılan 297 konutun kuraları yarın çekiliyor Manavgat'taki yangın mağdurları için yaptırılan 297 konutun kuraları yarın çekiliyor

Son Dakika Güncel Manavgat Irmağı Taştı, İşyerlerini Su Bastı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement