Manavgat'taki orman yangınında zarar gören alanlara dökülen molozlar kaldırılıyor - Son Dakika

Manavgat'taki orman yangınında zarar gören alanlara dökülen molozlar kaldırılıyor

24.05.2022 13:14

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde geçen yıl çıkan orman yangınında zarar gören alanlara dökülen inşaat molozları temizleniyor.

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde geçen yıl çıkan orman yangınında zarar gören alanlara dökülen inşaat molozları temizleniyor.

Manavgat'ta 28 Temmuz 2021'de başlayıp 10 gün süren yangında 70 bin hektar orman yandı. Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangını olarak kayıtlara geçen yangında 7 kişi yaşamını yitirdi. Yangının söndürülmesinin ardından bölgede zarar gören evler ve iş yerlerinin yıkılıp yenilerinin yapımı için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından proje başlatıldı. Bölgede inşaatlar yükselirken yanan orman alanlarının bazı bölgelerine hafriyat ve çöp döküldüğü görüldü. Bu duruma halk tepki gösterirken, safari turlarının da yapıldığı bölgedeki durumun DHA tarafından gündeme getirilmesinin ardından Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Bölgeye giden belediye ekipleri, molozların kaldırılması için çalışma başlattı. Molozları belirlenen bir alanda toplayan ekipler, daha sonra bu alana toprak doldurma işlemi yaparak görüntü kirliliğini de ortadan kaldıracak.


YORUMLAR
500
Son dakika haberi: Kahramanmaraş'ta orman yangını: 30 dekarlık alan zarar gördü Son dakika haberi: Kahramanmaraş'ta orman yangını: 30 dekarlık alan zarar gördü Marmaris'teki Orman Yangını Devam Ediyor: 3 Bin 417 Hektar Alan Zarar Gördü Marmaris'teki Orman Yangını Devam Ediyor: 3 Bin 417 Hektar Alan Zarar Gördü Son dakika haberleri | Milas'ta 50 dönüm zeytinlik alan yangında zarar gördü Son dakika haberleri | Milas'ta 50 dönüm zeytinlik alan yangında zarar gördü
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Manavgat'taki orman yangınında zarar gören alanlara dökülen molozlar kaldırılıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement