Son Dakika Haberleri: Manisa Akhisar'da 28 Engelli Asker Oldu

Manisa Akhisar'da 28 Engelli Asker Oldu

8 gün önce

Akhisar'da 28 engelli asker olduManisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan 28 bedensel engelli, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte 1 günlüğüne temsili askerlik yaptı.

Akhisar'da 28 engelli asker oldu

Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan 28 bedensel engelli, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte 1 günlüğüne temsili askerlik yaptı.

Akhisar'da yaşayan bedensel ve zihinsel engelli ile otistik 28 kişi, Akhisar Belediyesi'nin destekleriyle Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanlığı'nda 1 günlük temsili askerlik yaptı. Eğitimlerde engellilere, asker selamı verilmesi ve esas duruşta durulması öğretildi. Eğitimlerin ardından yemin töreni programına geçildi. Akhisarlı engelli askerlerin heyecan ve sevinçlerine aileleri de ortak oldu.

Konuşma yapan Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, "Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanlığı öncülüğünde ve Akhisar Belediyesi işbirliğiyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla kardeşlerimizin temsili askerlik uygulaması ve yemin törenine katılarak mutluluk ve heyecanlarına ortak olduk. Terhis belgelerini verdiğimiz ve duygu dolu anları birlikte yaşadığımız askerlerimizi ve ailelerini ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleşen yemin töreniyle temsili askerlik görevini tamamlayan askere terhis belgeleri Kaymakam Sabit Kaya, Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı CHP'li Besim Dutlulu ve Askerlik Şube Başkanı Teğmen Mehmet Metin tarafından verildi.
Manisa Akhisar'da 28 Engelli Asker Oldu
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 01:53 Kaynak: DHAÇiftçilik Yapan Elektrik Mühendisi, Serasına Kurduğu Çuvallı Sistem Sayesinde Üretimini Artırdı Mathieu Valbuena, Fenerbahçe'ye Veda Etti! Eren Derdiyok'tan Galatasaray'a Buruk Veda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanatçılarla Bir Araya Geldi: Opera Binasını 2021'de Bitireceğiz