Son Dakika Haberleri: Manisa Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

Manisa Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

10 ay önce

Manisa Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, ilk toplantısını Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirdi.

Manisa Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplandı, System.String[]
Manisa Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, ilk toplantısını Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirdi.

Şehzadeler Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Güvençer, Manisa'nın rakamsal olarak çok ciddi bir uyuşturucu ve bağımlılık sorunu olmamasına rağmen, durumu ciddiye aldıklarını söyledi.

Bağımlılık kavramında uyuşturucu ile mücadelede kolluk birimlerine büyük görevler düştüğünü kaydeden Güvençer, "Türkiye ciddi boyutuyla karşı karşıya olmamakla birlikte aynı zamanda çok mutluluk ve gururla ifade ediyorum ki olayın suç ve suçluluk boyutuyla mücadelesinde diğer dünya ülkeleriyle, komşu ülkelerle kıyaslandığında çok iyi durumda. Elbette atmamız gereken adımlar var ama mevcut durumda da bizim kolluk birimlerimiz son derece başarılı." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Esin Türkoğlu, milli eğitim müdürlüğünün Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı kapsamındaki modüllerin uygulanması hakkında sunum yaptı.

Türkoğlu, program kapsamında sağlıklı, yaşam, alkol, tütün, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılığıyla mücadeleyi içeren bilgilerin verilmesi çerçevesinde 106 bin 63 öğrenciye eğitim modülleri uygulandığını dile getirdi.

Toplantıya, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç katıldı.Ayılar, Yakaladıkları Kurdu Paramparça Etti Adaylar Açıklandı! MHP Kritik İlçede Aşiret Lideriyle Yarışacak

Son Dakika! Cinsel İstismardan Sınır Dışı Edilen FETÖ Üyesi, Türkiye'ye Getirildi