Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün Açıklaması - Son Dakika

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün Açıklaması

07.09.2012 17:48
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün Açıklaması, System.String[]

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Tam 90 yıl önce, şuan üzerinde bulunduğumuz topraklar, kilometrelerce öteden gelen ve Türkleri vatanında tutsak etmek isteyen mihrakların saldırısına uğramıştı. Aslında, milli mücadele döneminde bu vatanı işgal ederek bölüp parçalamak isteyenlerin unuttuğu ve en başından hesap edemediği bir gerçek vardı; o da Türk milletinin bağımsızlık ateşinin, onları da yakacağıydı. Sonunda, kendi ateşlerinde ağır darbe aldılar. Bugün birçok noktada, aynı gruplar farklı kimlikler adı altında yine bu aziz vatanın bütünlüğüne kastetmeye çalışıyor. Her gün yüreğimiz dağlansa da bu toprakların sahipsiz olmadığını gösteriyoruz. Bu gruplar, Türk milletinin yılmayacağını bilmelidirler. Bu vesile ile Manisa'mızın düşman işgalinden kurtarılarak bağımsızlığına kavuşmasının 89. yıl dönümünde, Türk milletinin şanlı tarihine zaferlerle imza atan, bağımsızlık sevdalısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz huzurunda bir kez daha saygı ile eğiliyorum. Hepimizin bayramı kutlu olsun" dedi.

"ŞAHADET MERTEBESİNE ULAŞAN EVLATLARIMIZI UNUTMAYACAĞIZ"

Vatan evlatlarının şahadet haberleriyle tüm Türkiye'nin yüreğinin yandığını dile getiren Başkan Ergün, "Kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunu bu buruklukla kutluyoruz. Şırnak'tan, Hakkari'den ve son olarak da Afyon'dan gelen onlarca şehit haberi, adeta yüreğimizi dağlamıştır. Vatanı uğruna savaşarak, şahadet mertebesine ulaşan evlatlarımızı unutmayacağız. Bu vesileyle şehit düşen evlatlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum" diye konuştu. - MANİSA

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Artan vakalar sonrası İstanbul'a yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca, işareti verdi İlkokul öğrencisinde korona çıktı, 13 öğrenci karantinaya alındı İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok