Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Cinayet Sanığı Koca Duruşmada Ağladı: Öldürmek İstememiştim - Son Dakika

Cinayet Sanığı Koca Duruşmada Ağladı: Öldürmek İstememiştim

Olay, geçen 11 Nisan'da Manisa Garaj Kavşağı'nda meydana geldi.

14.08.2013 - 18:38,  Güncelleme: 22:57

Olay, geçen 11 Nisan'da Manisa Garaj Kavşağı'nda meydana geldi. Ali Gökçen, geçen yıl Ekim ayında ikinci evliliğini yaptığı Fethiye Gökçen'i, kendisini aldattığını iddia ederek, çevredeki onlarca kişinin gözü önünde defalarca bıçaklayıp öldürdü. Gözaltına alınıp tutuklanan Ali Gökçen, bugün ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davayı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, Fethiye Gökçen'in annesi Azime Tarhan, evli ablası Nuran Göksu, ağabeyi Azim Tarhan, kadın sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle CHP Manisa Merkez İlçe Başkanlığı temsilcileri izledi.

'Tasarlayarak adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan ve mahkemede gözyaşlarını tutamayan Ali Gökçen, 18 yıllık eşini boşadıktan sonra evlendiği Fethiye Gökçen'i öldürmek istemediğini, ancak aldattığını düşündüğü için bıçakladığını dile getirdi. Duruşma, delillerin toplanması için 7 Ekim'e ertelendi.

Duruşmaya katılan sivil toplum kuruluşları üyeleri ve Fethiye Gökçen'in ailesi, Adliye önünde basın açıklamısı yaptı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız İstanbul Platformu avukatı Çağla Deniz Felamur, Yine bir katil zanlısı katlettiği eşinin cezasından indirim alabilmek için çeşitli bahaneler yalanlar üretti. Eşini mahkemede küçük düşürerek ceza indiriminden yararlanmaya çalışmasını engellemek için elimizden gelen neyse yapacağız dedi. Acılı abla Nuran Göksu ile anne Azime Tarhan gözyaşlarına boğuldu. Kardeşinin fotoğrafını tutmakta güçlük çeken abla Nuran Göksu, Hafifletici neden filan istemiyoruz. Ömür boyu yatsın. En ağır ceza neyse alsın. Bir daha kimsenin canını yakmasın diye konuştu. Anne Azime Tarhan ise Ben hem o katili hem de kızımı uyarmıştım 'Anlaşamıyorsanız boşanın' diye. Ama beni dinlemediler. Şimdi kızımın katili hesabını versin. En ağır cezaya çarptırılsın dedi.

Adliye önünde bir süre slogan atan grup daha sonra olaysız dağıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cinayet Sanığı Koca Duruşmada Ağladı: Öldürmek İstememiştim - Son Dakika


Advertisement