Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi - Son Dakika

Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi

08.03.2018 18:21

Manisa'nın Yunusemre Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla okul bahçesinde 130 kişi ile 'Zeytin Dalı' yazısı oluşturdu.

Manisa'nın Yunusemre Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla okul bahçesinde 130 kişi ile 'Zeytin Dalı' yazısı oluşturdu. Ardından Mehmetçikler için dua eden öğrenciler, Afrin'deki askerlere moral dolu mesajlar iletti.

Yunusemre Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri, Afrin'de görev yapan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla okul bahçesinde 'Zeytin Dalı' koreografisi etkinliği yaptı. Okul bahçesinde toplanan çeşitli sınıflardan 130 öğrenci, gruplar halinde dizilerek 'Zeytin Dalı' yazısını ortaya çıkardı. Öğretmenler ise Zeytin Dalı yazısının ortasında Türk bayrağı açtı. Koreografi sırasında Mehter Marşı çalınarak öğrenciler coşturuldu.

Zeytin Dalı koreografisinin ardından öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Afrin'deki Mehmetçikler için dua etti.

HER ZAMAN YANLARINDA OLDUĞUMUZU GÖSTERMEK İSTEDİK

Okul Başkanı 10. sınıf öğrencisi Rümeysa Yavaş, etkinliği Afrin'deki Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek için yaptıklarını belirterek, Bu konuda bize destek olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Türk askerlerimizin gücünü ve kahramanlıklarını gördükçe gururlanıyoruz. Onların her zaman yanında ve destekçisiyiz. Madden yanında olmasak da, manevi olarak dualarımızla yanlarında olmaya çalışıyoruz. İnşallah dualarımızı hissediyorlardır. Kahraman askerlerimizin sağlıklı bir şekilde geri dönmelerini temenni ediyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz diye konuştu.

ÖĞRENCİLERDEN AFRİN'E MESAJLAR

Zeytin Dalı koreografisine katılanlardan bir grup öğrenci, Afrin'deki Mehmetçiğe mesajlar gönderdi. 5. sınıf öğrencisi Fatma Zehra Bilgin, Onları çok seviyorum. Bize haklarını helal etsinler. Onlarla gurur duyuyoruz dedi. 9. sınıf Emine Ayrancı ise, Allah yar ve yardımcıları olsun. Bütün İmam Hatipliler olarak daime arkalarında destekçiyiz. Onlar hem bizim ağabeylerimizi hem bizim kardeşlerimiz. Allah onlardan binlerce kez razı olsun dedi. 10. sınıf öğrencisi Senanur Söğüt, etkinliğin Mehmetçiğe moral vereceğine inandığını ifade ederek, Onlara her zaman dualarımızla yardımcı oluyoruz. Onlara bir nebzede destek olmak amacıyla böyle bir etkinlik yaptık. İnşallah onlara bu etkinliğimiz çok iyi moral olmuştur dedi. 10. sınıf öğrencisi Zeynep Aydemir ise, Biz onlara, onlar da Allah'a emanet. Onları çok seviyorum. Allah yardımcıları olsun diyerek Mehmetçiğe mesaj gönderdi.

Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi
Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi
Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi
Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Manisa'da 130 Öğrenciden 'Zeytin Dalı' Koreografisi - Son Dakika


Son Dakika

Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü? Türkiye'de kayıt altında bulunan Suriyeli sayısı 3 milyon 638 bin 288 kişi olarak açıklandı İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik güvenlik duvarı projesi sona erdi Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Eşinin terk ettiği koca, 7. kata çıkıp intihara teşebbüs etti! Vatandaşlar film izler gibi izledi Müşterinin bıraktığı 2 bin dolarlık bahşişi alamayan garson için devreye patronu girip çek yazdı