Son Dakika Haberleri: Manisa'da bayram öncesi trafik tedbirleri arttırıldı

Manisa'da bayram öncesi trafik tedbirleri arttırıldı

2 ay önce

Manisa'da bayram öncesi trafik tedbirleri arttırıldıMANİSA'da jandarma ve emniyet müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Ramazan Bayramı öncesi yollarda güvenliği sağlamak için tedbirlerini artırdı.

Manisa'da bayram öncesi trafik tedbirleri arttırıldı
MANİSA'da jandarma ve emniyet müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Ramazan Bayramı öncesi yollarda güvenliği sağlamak için tedbirlerini artırdı.
Manisa Valisi Ahmet Deniz Menemen- Muradiye Yolu'nda ve İzmir- İstanbul Yolu üzerindeki Yeniköy girişinde bulunan Karayolları Denetim İstasyonu uygulama noktalarını inceledi. Vali Deniz'e İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Erkalaycıoğlu, Yunusemre İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ahmet Erim, Şehzadeler Albay Özgür Can, Bölge Trafik Müdürü Ali Koyuncu eşlik etti. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Akhisar bağlantı yolunun açılmasıyla birlikte otobanda Akhisar'dan İzmir istikametine giden araç sayısı arttı. Otobanı kullanan araç sayısının artınca şehir merkezinde fazla yoğunluk yaşanmadığı görüldü.
HEM KARADAN HEM HAVADAN TRAFİK DENETİMİ
Vali Deniz, vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Çocuklara oyuncak bebek ve kitap hediye etti. Vali Deniz, 'İlimizde hem jandarmamız, hem emniyet müdürlüğü trafik ekiplerimizle bayram öncesi tedbirlerimizi artırdık. Arzu ediyoruz ki bayramlarda bir sıkıntı olmasın, trafik kazası olmasın. Her bayramda biliyorsunuz ki televizyonlarda da görüyoruz. Trafik kazaları ölümleri hepimizi derinden yaralıyor. Bayramı bayram tadında geçirmek istiyoruz. Tüm sürücülerimize kurallara uyalım, kırmızı ışık ihlali yapmayalım, hız sınırlarına dikkat edelim, bunlar önemli şeyler. Geçmiş bayramlarda gördük ki yüzlerce insan trafik kazalarında hayatını kaybetti. Bayramı bayram tadında kutlayalım. Arkadaşlarımız gece gündüz demeden 24 saat boyunca hem havadan hem de karadan trafik denetimleri yapıyor. İnşallah bu bayramda hiç ölümlü kazanın olmadığı bir bayram diliyoruz" dedi.
OTOBAN YOĞUN TRAFİĞİ ÖNLEDİ
İzmir-İstanbul arasını 3 saate düşürecek olan otobanın Akhisar'dan İzmir'e giden bölümünün açılmasının faydasının olduğunu kaydeden Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, 'Akhisar İzmir arasındaki otoban yolundan bir gün öncesi 3 bin 200 araba geçmiş, bugün otobandan 7 bin 400 araba geçti. Yani iki katından fazla bir araba geçişi oldu otobana. Yani bu kadar araç Manisa Merkez'e gelmiyor. Daha önceleri bu araçlar şehir merkezine geliyordu. Şimdi otobandan direk İzmir'e gidiyor. Bu otoban sayesinde şehir içinde trafik yoğunluğu yaşanmıyor. Buna bağlı olarakta" diye konuştu.
Manisa'da bayram öncesi trafik tedbirleri arttırıldı
Haber Yayın Tarihi: 01.06.2019 11:20 Kaynak: DHAAmeliyat sırasında hayatını kaybetti! Mide bulandıran olay otopside ortaya çıktı Kazayla su borusunu kıran çiftçi içinden çıkanları görünce şaşkına döndü Rıfat Serdaroğlu'nun liderliğini yaptığı Çoban Ateşi Hareketi partileşiyor