Son Dakika Haberleri: Manisa'da Bedelli Askerlik Yapanlar Terhis Oldu

Manisa'da Bedelli Askerlik Yapanlar Terhis Oldu

3 ay önce

Manisa'da, bedelli askerlik uygulamasından yararlanarak 21 günlük temel eğitimlerini tamamlayan 4 bin 812 asker için yemin ve terhis töreni yapıldı.

Manisa'da Bedelli Askerlik Yapanlar Terhis Oldu, System.String[]
Manisa'da, bedelli askerlik uygulamasından yararlanarak 21 günlük temel eğitimlerini tamamlayan 4 bin 812 asker için yemin ve terhis töreni yapıldı.


Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası'ndaki törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve temel eğitimlerini bitiren askerler yemin etti.

1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanı Albay Güven Dere, törende yaptığı konuşmada, geçen hafta Hakkari'nin Çukurca ilçesinin Irak sınırında şehit olan 4 askeri andı.

Teröristlere asla boyun eğmeyeceklerini belirten Dere, "Milletimize verdiğimiz bu sözü unutmayacağız, kınalı kuzularımızın kanlarını yerde bırakmayacağız. Çakal sürülerine de gerekli dersi verip, bu ülkeyi bırakmayacağız. Türk askeri olmak bir onurdur." dedi.

Başarılı personele belgelerinin verildiği tören sonrasında halk oyunu ve savunma sanatları gösterisi yapıldı.

Yemin eden askerler terhis olduktan sonra aileleriyle hasret giderdi.


Taner Yıldız da katıldı

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da oğlu Ömer Yıldız'ın terhis törenine katıldı.

Törenin ardından oğluyla buluşan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun yemin törenine şahit olmaktan büyük mutluluk yaşadığını belirterek, "Askerlik bir vatan görevi, evlatlarımız bunu farklı yerlerde farklı şekillerde yapıyorlar. Biz de oğlumuzun bu görevini tamamlamasını iftiharla izlemiş olduk." diye konuştu.

Taner Yıldız, bütün askerlerin vatani görevini sağlık içinde tamamlamasını temenni ederek, "Bu vesileyle şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz." ifadesini kullandı.

Ömer Yıldız da vatani görevini yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Haber Yayın Tarihi: 26.04.2019 03:31 Kaynak: AA15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Ekrem İmamoğlu, kahraman personeli ödüllendirdi Ahlaksız turist çift otelin balkonunda cinsel ilişkiye girdi