Manisa'da Engellilere Pozitif Ayrımcılık - Son Dakika

Manisa'da Engellilere Pozitif Ayrımcılık

18.02.2012 17:20
Manisa'da Engellilere Pozitif Ayrımcılık, System.String[]

Manisa Valiliği bünyesinde kurulan Engelli Konseyi'nin başlattığı pozitif ayrımcılık uygulamalarında olumlu sonuçların alınmaya başlandığı belirtildi.

Manisa Valiliği bünyesinde kurulan Engelli Konseyi'nin başlattığı pozitif ayrımcılık uygulamalarında olumlu sonuçların alınmaya başlandığı belirtildi.

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engellilere tanınan pozitif ayrımcılık uygulamalarının yansımalarını hayatın her alanında hissetmeye başladıklarını söyledi.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün talimatıyla kentte "engelli konseyi" kurulması için karar alındığını hatırlatan Yıldız, konseyin engelli vatandaşların yaşadığı sorunların çözümü konusunda aktif rol aldığını belirtti.

Yıldız, Manisa'da engellilerin iş ve işlemleri için artık resmi kurumlara gitme zorunluluğu kalmadığını, kurum yetkililerinin engelli vatandaşın ayağına giderek hizmet verdiğini dile getirerek, bu uygulamayla birlikte Manisa'nın

"engelli dostu bir şehir" haline geldiğini kaydetti.

Uygulama ile engellilerin hayatının önemli ölçüde kolaylaştığını ifade eden Yıldız, 'Resmi makamlara bir sürü engeli aşarak gidebiliyorduk. Yollar, merdivenler ve her şeyden önce akülü araçlarımızın şarjlarının bitmesi en büyük engelimizdi. Yeni uygulama yaşamımızı kolaylaştırdı."

Yıldız, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) desteği ile engellilerin istihdam imkanlarının da geliştiğini ifade ederek, dernek bünyesinde açılan web tasarım, grafik, photoshop, bilgisayarlı ön muhasebe, bilgisayarlı genel muhasebe gibi kurslarda belge alan 60 engelli vatandaşın işe yerleştirildiği söyledi.

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Manisa'da Engellilere Pozitif Ayrımcılık - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! İzmir'de 5 şiddetinde artçı bir deprem meydana geldi Ünlü isimler, Türkiye'yi ayağa kaldıran İzmir depreminin ardından sessiz kalamadı 16 yaşındaki İnci depremden 17 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı Sığacık'ta boğulan tekerlekli sandalyeli yaşlı kadının bulunma anları kamerada Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti