Manisa'da Toplu Ulaşımda Kentkart Kullanımı Yayılıyor - Son Dakika

Manisa'da Toplu Ulaşımda Kentkart Kullanımı Yayılıyor

05.01.2012 17:19
Manisa'da Toplu Ulaşımda Kentkart Kullanımı Yayılıyor, System.String[]

Manisa'da toplu ulaşımda dönüşüm projesi Kentkart ile başladı.

Manisa'da toplu ulaşımda dönüşüm projesi Kentkart ile başladı. İlde 2004 yılından bu yana 33 özel halk otobüsünde geçerli olan Kentkart, 155 No'lu Şehiriçi Denetimli Manisa Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ne ait 270 araçta da bugün itibariyle kullanılmaya başladı. Beyaz Fil binası karşısındaki halk otobüsü ve minibüs durağında düzenlenen törende konuşan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kentkart'ı tanıtarak toplu ulaşımda dönüşümün ilk adımının atıldığını söyledi.

İlk günlerde bazı aksamalar olabileceğini belirten Başkan Ergün, vatandaşlardan anlayış istedi. Amaçlarının daha iyi hizmet olduğunu ifade ederek, "Yaklaşık üç ay içinde yolcu kapasiteleri ve güzergahlardaki belirli değişiklikleri de belirleyerek, yeni araçlarla daha modern, klimalı, televizyonlu, GPS takip sisteml, belediyenin oluşturacağı koordinasyon merkezinden tüm kontrollerin yapılabileceği ulaşım hizmeti sunacağız." dedi. Ergün, Kentkart alan kişi sayısının iki günde 45 bini geçtiğini sözlerine ekledi.

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli de Kentkart sayesinde bozuk para bulundurma derdinden kurtulunacağını söyledi. Yeni sistemle araçların vaktinde duraktan çıkıp çıkmadığı, güzergah değişiklikleri, kural ihlalleri, araç içi güvenlik, yolcu ile sürücü ilişkilerinin analizi, verimli ve verimsiz hatların belirlenmesi, hat planlaması ve gerekli denetimlerin sistemden kolaylıkla yapılabileceğini anlattı. Şehit aileleri ve gazilerle ilgili Kentkart düzenleme çalışmalarının devam ettiğini de belirten Oda Başkanı Enli, halk otobüsü ve minibüslerden ücretsiz faydalanmaları amacıyla kendilerine kart verileceğini, öğrenciler için de fotoğraflı bulunan Kentkart çalışmaları bulunduğunu söyledi. Yusuf Enli, yeni sistemle tam binişlerin 1,5, Kentkart'lı indirimli binişlerin 1, iki kullanımlık elektronik biletlerin 4 ve dört kullanımlık elektronik biletlerin 8 lira olduğunu açıkladı.

Manisa'da Toplu Ulaşımda Kentkart Kullanımı Yayılıyor
Manisa'da Toplu Ulaşımda Kentkart Kullanımı Yayılıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Manisa'da Toplu Ulaşımda Kentkart Kullanımı Yayılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Manchester City'nin takımdan gönderdiği Jeremy Winsten, intihar etti Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor Kocasına mesaj atan Özlem Parlu'nun üzerine yürüyen Selin Ciğerci'ye hapis istemiyle dava açıldı İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti Korona tedavisi gören İmamoğlu'ndan metro müjdesi: 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün ücretsiz olacak Muharrem İnce: Memleket Hareketi'nin kurucularını bir iki gün içinde açıklayacağım Çukur dizisinde, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın yaşadıkları canlandırıldı