Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor - Son Dakika

Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor

15.01.2012 16:01
Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor, System.String[]

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa merkezde son iki haftada meydana gelen ve 3 kişinin ölümüne neden olan tren kazası nedeniyle demiryollarında inceleme yaptı.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa merkezde son iki haftada meydana gelen ve 3 kişinin ölümüne neden olan tren kazası nedeniyle demiryollarında inceleme yaptı.

Vali Daşöz'ün incelemesine Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, demiryolu yetkilileri de katıldı.

İnceleme sonrası açıklama yapan Vali Daşöz, vatandaşların demiryollarından geçerken dikkatli olmaları, tren geçip geçmediğini kontrol etmeleri halinde kaza olmasının mümkün olmadığını ifade ederek vatandaşa daha dikkatli olmaları çağrısında bulundu. Vali Daşöz, Belediye'nin hazırladığı 3 alt, 3 üst geçit projesinin yaklaşık 3 ay sonra tamamlanması ile soruna köklü çözüm bulunacağını ifade etti.

Vali Daşöz şunları söyledi: "Demiryolu geçitlerimizde çeşitli sorunlar yaşıyoruz, sık sık kazalar oluyor. Ama belediyemizin, demiryollarımızın bu noktalarda güzel çalışmaları da var. Belediyemiz şu an toplam 6 geçit, 3'ü üst geçit, 3'ü alt geçit şeklinde planlama yapmış. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklar. Herhalde 3-4 ay gibi bir süre içerisinde de bunların tamamı biter.

Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın bu geçitleri kullanırken dikkatli olmalarını, mutlaka sağa sola bakarak, güvenlikten emin olduktan sonra geçmelerini rica ediyoruz. Bu yatırımlar bittiğinde bir rahatlığa kavuşacak. Ama demiryolu ile karayolun kesiştiği yerler her zaman dikkat isteyen yerlerdir. Geçit olsa dahi yine dikkatli olmak gereken yerlerdir. Belediyemizin, demiryollarımızın, Emniyet teşkilatımızın tam bir işbirliği içinde ve hızlı bir şekilde hareket etmelerini rica ediyoruz. Ama temelde çözüm üst geçitten geçiyor."

Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil de, Nurlupınar tarafında Akpınar, Adnan Menderes, Hafsa Sultan'da üst geçit, Barbaros ve Nurlupınar ile Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi karşısında alt geçit yapılacağını bildirdi. - MANİSA

Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor
Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor
Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor
Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Manisa'da Tren Kazalarına Köklü Çözüm Bulunuyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kendini din alimi olarak tanıtarak, kadınları cinsel ilişkiye zorladı! Kayda aldığı görüntülerle şantaj yapmış 14:09 Kendini din alimi olarak tanıtarak, kadınları cinsel ilişkiye zorladı! Kayda aldığı görüntülerle şantaj yapmış Balotelli, gündem olan gol sevincini ilk kez anlattı! Her şeyi önceden düşünmüş 14:06 Balotelli, gündem olan gol sevincini ilk kez anlattı! Her şeyi önceden düşünmüş Çocuklarının babası Serdar Oral'ın ani ölümüyle yıkılan Özgü Namal, aylar sonra ilk kez görüntüledi 14:02 Çocuklarının babası Serdar Oral'ın ani ölümüyle yıkılan Özgü Namal, aylar sonra ilk kez görüntüledi
Taliban'ın radarına 21 bin saf altından oluşan ünlü Baktriya hazinesi girdi! Her yerde onu arıyorlar 13:55 Taliban'ın radarına 21 bin saf altından oluşan ünlü Baktriya hazinesi girdi! Her yerde onu arıyorlar BDDK'dan Inveo Yatırım Bankası AŞ'nin kurulmasına izin çıktı 12:53 BDDK'dan Inveo Yatırım Bankası AŞ'nin kurulmasına izin çıktı Yangın söndürme bombası geliştirdi! İsviçre, Japonya, Suudi Arabistan ve Kanada'dan gelen teklifleri reddetti 12:43 Yangın söndürme bombası geliştirdi! İsviçre, Japonya, Suudi Arabistan ve Kanada'dan gelen teklifleri reddetti
5 saat boyunca rehin tutulup boğazı kesilen usta, kurtuluş anını anlattı: Takla atmasaydım her şey bitmişti 11:27 5 saat boyunca rehin tutulup boğazı kesilen usta, kurtuluş anını anlattı: Takla atmasaydım her şey bitmişti Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, 10:47 Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, "Türkiye'deki 13 yanardağ aktif olabilir mi?" sorusunu cevapladı: Ege'deki volkanlar için durum tehlikeli
Advertisement