Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma - Son Dakika

Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma

28.10.2020 00:39

Manisa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında dolaştırılması planlanan yüzlerce metre uzunluğunda, üzerinde Atatürk posterlerinin de bulunduğu Türk bayrağının yola serilmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Cadde boyunca yere serilen bayrakların üzerinden araçların geçmesi büyük tepki toplamıştı.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Türk Bayrağı ile Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araç geçmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

ÜZERİNDEN ARAÇLAR GEÇTİ

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyetin ilanının 97. yıl dönümü öncesi Alaşehir ilçesinde Türk bayrağının ve Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araçların geçmesiyle ilgili görüntülerin sosyal medyaya ve çeşitli yayın organlarına yansımasıyla ilgili çalışma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada "Olayın meydana gelmesinde ihmal ya da kusuru bulunanlarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır." ifadesine yer verildi.

Manisa'da Türk bayrağının yola serilmesine soruşturma

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Cadde boyu serilen bayrakların üzerinden araçların geçtiği anlar sosyal medyada gündem oldu. Bazı basın organlarında da yer alan görüntülere vatandaşlardan tepki içerikli yorumlar yapıldı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Tepkiler üzerine caddeye gelerek incelemede bulunan Alaşehir Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Öküzcüoğlu, "Çok üzücü bir olay yaşadık. Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız var. Bize kamu kurum ve caddelerin bayraklarla süslenmesi talimatı geldi. Her milli bayramımızda 5 bin adet çubuklu bayrağımızı dağıtıyoruz. Bu bayramda da Sakarya Mahallesi'ndeki bin metrelik İstiklal Caddesi'ni boydan boya bayrakla süslemeyi hedefledik. Bayrağın yekpare olmasından dolayı arkadaşlarımız asarken acizliğe uğradı. Bayrağın ucunun bulunmasında zorlandıkları için kaldırıma serdiler. Ucunu bulduktan sonra tekrar topladılar. Kimsenin bizim Atatürk ve bayrak sevgimizden şüphesi olmasın" dedi.

Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma
Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma - Son Dakika

YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi