Son Dakika Haberleri: Manisa İlçelerde 19 Mayıs Coşkusu

Manisa İlçelerde 19 Mayıs Coşkusu

7 ay önce

Manisa’nın Turgutlu, Salihli, Saruhanlı, Kula, Sarıgöl ve Selendi ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Manisa İlçelerde 19 Mayıs Coşkusu, System.String[]
Manisa'nın  Turgutlu,  Salihli,  Saruhanlı,  Kula,  Sarıgöl ve  Selendi ilçelerinde  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Manisa'nın  Turgutlu ilçesinde  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı. 15 Temmuz Şehitler Alanındaki tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Eksür tarafından  Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başlandı.  Atatürk'ün Gençliğe hitabesi  Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi öğretmeni ve tören komutanı Veysi Çay tarafından okunurken, Gençliğin Ata'ya Cevabı ise Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi  Cebrail Yıldırım tarafından okundu ve alandaki tüm öğrenciler tarafından tekrar edildi. Törende öğrenciler tarafından şiirler okundu çeşitli gösteriler sergilendi.

Turgutludaki törene  Turgutlu Kaymakam Vekili  Yunusemre Kaymakamı  Ahmet Erdoğdu,  Turgutlu Belediye Başkanı  Turgay Şirin, Cumhuriyet Başsavcısı  Mustafa Emre, İlçe  Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Ölmez, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Eksür, siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri, sivil toplum örgüt yöneticileri, okul müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Salihli'de  19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98. yıl dönümü  Manisa'nın  Salihli ilçesinde de coşku içinde kutlandı.  Salihli'de  Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlamalarda 2.tören ise  Salihli Türkbirliği  Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oktay Ayaz yaptı. Konuşmanın ardından  Salihli Türkbirliği  Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen törende okul öğrencilerinden Merve Ulusoy  Gazi Mustafa Kemal Paşa şiirini okurken, Fırat Faraç Akyüz  Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini, Bülent Ünlü ise Gençliğin Ata'ya cevabını okudu. Okul Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından okul müzik öğretmeni Melahat Yılmaz yönetimindeki koro  Cahit Külebi'nin yazdığı  Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda adlı oratoryoyu seslendirdi.  Salihli Belediyesporlu judocuların gösterilerinin ardından  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, yıl içersindeki başarılı olan sporcular ve atletizmde  Türkiye Şampiyonu olan  Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu'nun Küçük Erkek Takımı'nın sporcuları ödüllendirildi. Törene Kaymakam  Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, Belediye Başkanı  Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan  Uğurlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, İlçe  Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcıları  İbrahim Karaca ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saruhanlı'da  19 Mayıs kutlamaları

Manisa'nın  Saruhanlı ilçesinde  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları istasyon meydanından başlayarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kadar süren "Gençlik Yürüyüşü" ile başladı. Sonrasında hava muhalefetinden dolayı kutlamalara kapalı pazar alanında devam edildi. Kutlamalarda Gençlik Haftası kapsamında yapılan etkinliklerde birincilik elde edenlere  Saruhanlı Kaymakam Vekili  İsmail Çorumluoğlu,  Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yurt tarafından hediyeleri verildi. Öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından kompozisyon ve şiir yarışmalarında birinci olan eserler okundu.  Saruhanlı'daki kutlamalara Şehzadeler Kaymakamı  Saruhanlı Kaymakam Vekili  İsmail Çorumluoğlu,  Saruhanlı Belediye Başkanı  Hüseyin Yaralı,  CHP  Saruhanlı İlçe Başkanı Ayşe Sunar, Büyükşehir  CHP Grup Başkanı Zeki Bilgin, İlçe  Jandarma Komutanu  Serhat Karakuş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Barış Bora  Şenyurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Işık, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kula'da 19 Mayıs

Manisa'nın  Kula ilçesinde  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.  Kula'daki kutlama programı,  Yunus Emre Kent Meydanında bulunan  Atatürk anıtı önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çelenk sunulması ile başladı. Tören daha sonra,  Kula  Yunus Emre Kent Meydanı Kültür Merkezi Düğün Salonunda,  Yunus Emre  Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programı ile devam etti. Törende öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri, dans gösterileri ve koro gösterileri sunulurken,  Atatürk'ün gençliğe hitabesi ve günün önemine binaen çeşitli şiirler okundu. İlçe genelinde düzenlenen  19 Mayıs Gençlik şöleni etkinlikleri çerçevesinde dereceye giren öğrencilere ve etkinliklere katılan okullara katılım belgesi verildi.

Selendi'de  19 Mayıs kutlandı

Manisa'nın  Selendi ilçesinde  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 98. yıldönümü coşkuyla kutlandı.  Anadolu Lisesi organizasyonluğunda  Hükümet konağı önünde yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Karakuş'un  Atatürk heykeline çelen sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Anadolu Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi  Beyza Nur Erçetin'in konuşması ile devam etti.  Anadolu Lisesi Öğrencileri Ayşe Gökdeniz, Sıdıka Ferhan Şengün, tarafından şiirler okumasından sonra  Anadolu Lisesi Öğrencisi Semih  Aladağ'ın  Atatürk'ün gençliğe hitabesi okuması, Sakine Ersay'ında geçliğin Ataya cevabı okuması ile devam etti.  Anadolu Lisesi Halk oyunları gösterisinden sonra hafta dolayısıyla düzenlenen sportif faaliyetlerde başarılı olan okul öğrencilerine protokol tarafından kupaların verilmesinin ardından Tören Protokol ve öğrencilerin gençlik yürüyüşü ile son buldu. Törene Belediye Başkanı vekili Ahmet Akşehirlioğlu, İlçe  Jandarma Komutanı Nedim Yerli, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Dursun Kıvrak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan karakuş, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri  CHP İlçe Başkanı  Adem Korkmaz,  MHP İlçe Başkanı Himmet Kurukoç, oda başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sarıgöl'de 460 kişi aynı anda harmandalı oynadı

Sarıgöl'de  19 Mayıs  Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.  Sarıgöl'deki kutlamalarda  Sarıgöl Belediyesi Kültür ve Sanat Müdürlüğü tarafından hazırlanan " Sarıgöl  Harmandalı Oynuyor" projesi kapsamında Kültür ve Sanat Eğitmeni Barış Uzgidim önderliğinde, 460 kişi aynı anda harmandalı oynadı.  Harmandalı oyunu izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Törende okullar arası düzenlenen spor karşılamalarında derece alanlara  Sarıgöl Kaymakamı  Çetin Kılınç ve  Sarıgöl Belediye Başkanı  Necati Selçuk tarafından hediyeleri verildi. Törende ayrıca okulların hazırladıkları çeşitli halk oyunları gösterileri sergilendi. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Özel Güvenlik, Bakan Özhaseki'ye İzin Vermedi; Kavga Çıktı Aracını Bıraktığı Yeri Unutan Sürücü, 20 Yıl Sonra Aynı Yerde Buldu
İsrail Başbakanı Netenyahu'nun Evine Polisten Yolsuzluk Baskını