Son Dakika Haberleri: Manisa Lösemi Hastası Elif Tedavisi İçin Destek Bekliyor

Manisa Lösemi Hastası Elif Tedavisi İçin Destek Bekliyor

2 yıl önce

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan ve maddi durumları iyi olmayan Meltem -Tanju Gökçen Çifti, 3 ay önce lösemi teşhisi konulan kızları 8 yaşındaki Elif Gökçer'in tedavisi için kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi.

Manisa Lösemi Hastası Elif Tedavisi İçin Destek Bekliyor, System.String[]
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan ve maddi durumları iyi olmayan Meltem -Tanju Gökçen Çifti, 3 ay önce lösemi teşhisi konulan kızları 8 yaşındaki Elif Gökçer'in tedavisi için kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi.

Manisa'nın Saruhanlı İlçesi kırsal Dilek Mahallesi'nde yaşayan her kisi de 28 yaşındaki Meltem ve Tanju Gökçen çiftinin 2 çocuğundan biri olan Elif Gökçen'e, halsizlik, eklem ağrısı ve sürekli uyku hali şikayetiyle götürüldüğü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde 3 ay önce lösemi teşhisi konuldu. Ardından da ilaç tedavisine başlandı. Aileye ilaç tedavisinden sonuç alınamaması halinde ilik naklinin söz konusu olabileceği belirtilip, İzmir Ege Üniversitesi'ne yönlendirildi. Tanju Gökçen, eşi Meltem Gökçen ve 6 yaşındaki oğlu Ahmet Gökçen'den ilik nakli için örnek alındı. Ancak, üçünün de dokuları talihsiz Elif'inki ile uyuşmadı. Bunun üzerine uygun iliğin bulanasbilmesi için Ulusal İlik Donör Programı'na başvuruldu. Bu süreçta bir elektronik eşya yan sanayi fabrikasında çalışan Tanju Gökçen, her hafta kemoterapi alan ve her gün iğne vurulmak zorunda olan kızının tedavisi ile uğraşabilmek için işi bırakmak zorunda kaldı. Eşi Meltem Gökçen'in de 6 yıl önce Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada çalışırken, elinden iş kazası geçirip, malulen emekli olduğunu belirten Gökçen, kızının hastalığı ile hayatlarının altüst olduğunu söyledi. Malülen emekli olan eşine, sigorta pirim gün sayısı az olduğu için bağlanan aylık 159 liralık maaşla geçinmeye çalıştıklarını belirten Gökçen, Kızımı kemoterapi tedavisi ve iğneleri için hastaneye götürebilecek para çoğu zaman cebimizde olmuyor. Bu nedenle araç çağıramıyoruz. Kırsalda yaşadığımız için hastaneye gidip, gelmemiz zor oluyor. Kızımın hastalığından sonra çevremizdeki insanlarda 'belki yardım isteriz' diye, bizden birbir uzaklaştı. Kızımın hijyenik bir ortamda kalması gerekiyor. Bunun için yardım istediğimiz Saruhanlı Belediyesi bize destek verip, kızım için evimizde hijyenik özel bir oda oluşturdu. Bunun için kızımın odasının duvarı yıkılıp, tuvalet ve banyosu olan bir eklenti yapıldı. Islak zemini fayasnla, odanın içi ise laminant parke ile kaplanıp, duvarları boyandı. Mahallemizde gündelik işler olduğunda fırsat buldukça çalışıp, aldığım 3-5 kuruşla eşimi hastaneye götürmeye çalışıyoruz. Eşimimin geçirdiği iş kazanın ardından çalıştığımız fabrikaya açtığımız tazminat davası da daha sonuçlanmadı. Tek isteğimiz, kızımızın sağlığına kavuşup, akranları gibi, koşup oynayabilmesi. Kızımın tedavilerinin yapılabilmesi ve bu süreçte gereken maddi ihtiyaçlarımız için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım'dan destek bekliyoruz dedi.

Meltem Gökçen de kendilerine yardım eli uzatılmasını isteyip, Şehit Emrah Akman İlikokulu 3'üncü sınıf öğrenisi olan kızım hastalığı nedeniyle eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Dışarıya çıkıp arkadaşlarıyla oynayamıyor. Şu an çocuklarla iletişim dahi kuramıyor. Maske taktığı için utanıyor ve bu şekilde arkadaşlarına görünmek istemiyor. Bu durum bir anne olarak yüreğimi yakıyor diye konuştu.

Kitap okuyarak vakit geçiren ve bir yandan da eski sağlıklı günlerine dönmenin özlemini yaşayan Elif Gökçer ise büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi.Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı