Manisa Osb'den Kente Sağlık Tesisi - Son Dakika

Manisa Osb'den Kente Sağlık Tesisi

05.01.2012 11:20
Manisa Osb'den Kente Sağlık Tesisi, System.String[]

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından bölgede yaptırılan, Manisalılara hizmet verecek Manisa OSB Sağlık Merkezi bu ay sonunda hizmete girecek.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından bölgede yaptırılan, Manisalılara hizmet verecek Manisa OSB Sağlık Merkezi bu ay sonunda hizmete girecek.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay, Aralık 2009'da imzalanan protokolle yapımına başlanan ve tamamlanma aşamasına gelen sağlık tesisinde incelemede bulundu.

İnceleme gezisi sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan OSB Başkanı Sait Türek, imza altına alınan protokol kapsamında mülkiyeti OSB'ye ait yaklaşık 10 bin metre kare alan üzerinde toplam 3 bin 578 metrekarelik kapalı alandaki sağlık kompleksine dönüştürülmesi çalışmalarında sona gelindiğini bildirdi.

Tesisin yaklaşık 5 milyon liraya mal olduğunu ifade eden Türek, şunları söyledi:

"Bölgemiz yönetimi, eğitim ve güvenlik konularından sonra Bölgede mevcut tüm firmaların temel ihtiyaçlarından birisi olan sağlık hizmetleri konusunda da büyük bir yatırım yapmıştır. Bölge firmalarımıza 24 saat poliklinik hizmeti sunacak tesis, OSB Sağlık Merkezi olarak hizmet verecek.

OSB Sağlık Merkezinden, orta ölçekli sanayi bölgesi, Muradiye Sanayisi bölgesi, Kenan Evren Sanayi Sitesi ile OSB'ye yakın köyler de yararlandırılacak.

"

Türek, binanın 9 büyüklüğündeki depreme dayanacak sağlamlıkta inşa edildiğini bildirdi.

Manisa İl Sağlık Müdürü Ziya Tay ise merkezin, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet vereceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Merkez içerisinde aynı zamanda sanayi kuruluşlarına hizmet vermek üzere İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Merkezi, Hastane Semt Polikliniği olarak 24 saat acil sağlık hizmeti ile Bölge sakinlerine merkeze gitmeden ihtiyaç duyulan branşlarda Poliklinik hizmeti verilecek. Portör muayeneleri yapılan Halk Sağlığı Laboratuvarı hizmet verecek. Merkez içerisinde 112 Komuta Kontrol Merkezi, 112 acil sağlık hizmet baz istasyonu, aynı zamanda afet merkezinin ana deposu ilimizde afet zamanı hizmet vermek üzere düzenlenmektedir."

Manisa Valiliği ve OSB arasında yapılan protokol sonrasında ortaya çıkan dev sağlık tesisinin Türkiye'de örneği olmadığını vurgulayan İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay, "Henüz Türkiye'de böyle bir örnek yok. Çok amaçlı, komple OSB ve çevresinin sağlık ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir merkez oldu. OSB Sağlık Merkezi, Semt Polikliniği Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet verecek. Burada çalışacak kişilerin görevlendirmesini de Merkez Efendi Devlet Hastanesi tarafından yapılacak. Komuta Merkezi mevcut yerinden buraya nakil olacak. Ayrıca burada 112 İstasyonu da olacak, bu istasyonda görev yapacak olan 112 personeli de hazır. Bu tesis Manisa için çok yararlı olacak" dedi.

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Manisa Osb'den Kente Sağlık Tesisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Deniz Türüç'ün Leipzig maçındaki performansı taraftarı ikiye böldü Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Deniz Akkaya ve Sevda Türküsev, görücü usulü evlilik konusunda canlı yayında birbirine girdi Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin