Manisalılar Platformu Başkanı Süleyman Korkmaz: "Manisa İçin Ortak Aklı Ön Plana Çıkartarak, Yaşadığımız Şehrin Marka Bir Kent Haline Gelmesine Katkı Vermek İstiyoruz" - Son Dakika

Manisalılar Platformu Başkanı Süleyman Korkmaz: "Manisa İçin Ortak Aklı Ön Plana Çıkartarak, Yaşadığımız Şehrin Marka Bir Kent Haline Gelmesine Katkı Vermek İstiyoruz"

11.01.2012 18:20
Manisalılar Platformu Başkanı Süleyman Korkmaz:

Manisalılar Platformu Başkanı Süleyman Korkmaz, Manisa için ortak aklı ön plana çıkartarak, şehrin marka bir kent haline gelmesine katkı vermek istediklerini bildirdi.

Manisalılar Platformu Başkanı Süleyman Korkmaz, Manisa için ortak aklı ön plana çıkartarak, şehrin marka bir kent haline gelmesine katkı vermek istediklerini bildirdi.

Korkmaz, platforma bağlı hemşehri dernekleri başkanları ile birlikte Basın İlan Kurumu (BİK) Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz'ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Korkmaz, Manisa'nın geçmişte bir çağı kapatıp, bir çağı açan şehzadeler yetiştiren bir kent olduğunu hatırlattı.

Manisa'nın yine eskiden olduğu gibi bir eğitim şehri haline dönüştürülmesini arzuladıklarını dile getiren Korkmaz, şöyle konuştu:

"Manisa'daki şehzade yetiştirme geleneğini günümüzde de büyük devlet adamları, bilim adamları yetiştirilerek devam etmeli. Biz kentimizin her alanda marka bir kent haline gelmesi için yaşadığı kentine karşı kendisinde sorumluluk hisseden herkese kapılarımızı açıyoruz. Kentin dününe ve bu gününe ilgi duyan, tarihsel mirasımıza sahip çıkan farklı kültürlere açık, katılımcı demokratik düşüncede olan herkese bizim yanımızda yer var. Manisa'da Manisalılık ve kentlilik bilincinin artırılmasına yönelik de bir çaba içindeyiz. Manisa için ortak aklı ön plana çıkartarak, yaşadığımız şehrin marka bir kent haline gelmesine katkı vermek istiyoruz."

Demircililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurullah Sevim de yaptığı konuşmada Manisa'nın sadece merkezden ibaret olmadığını, 16 ilçenin var olduğunu hatırlattı.

BİK Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tokgöz, "Basın yayın organları her ne kadar özel girişimciler eliyle kuruluyor gibi görünse de kamu görevi yapan kurumlardır. Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden, denetim mekanizmasını sağlam temeller üzerine oturtmuş, Şehrin menfaatine olan durumları iyi analiz eden, süzen basın kuruluşları şehrin kalkınmasına ve gelişimine katkı verir. Bu anlamda kaliteli haber, fotoğraf ve görüntü geçen gazeteciler de bu süreç için önemli bir itici güçtür. Gazetecilerin sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket etmesi de ortak akıl bilincinin gelişmesine yardımcı önemli bir unsurdur" diye konuştu.

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Manisalılar Platformu Başkanı Süleyman Korkmaz: 'Manisa İçin Ortak Aklı Ön Plana Çıkartarak, Yaşadığımız Şehrin Marka Bir Kent Haline Gelmesine Katkı Vermek İstiyoruz' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım