Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Delan: "Hakemlerimizde Bir Standardın Olmasını İstiyoruz" - Son Dakika

Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Delan: "Hakemlerimizde Bir Standardın Olmasını İstiyoruz"

04.01.2012 18:20
Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Delan:

Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Selami Delan, Trabzonspor ile yaptıkları maçı yöneten hakem Hüseyin Göçek'in karşılaşmada bazı hatalar yaptığını iddia ederek, "Biz hakemlerimizde bir standardın olmasını istiyoruz" dedi.

Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Selami Delan, Trabzonspor ile yaptıkları maçı yöneten hakem Hüseyin Göçek'in karşılaşmada bazı hatalar yaptığını iddia ederek, "Biz hakemlerimizde bir standardın olmasını istiyoruz" dedi.

Delan, yaptığı açıklamada, Trabzonspor karşısında iyi futbol sergilediklerini, ancak hak etmedikleri bir yenilgi aldıklarını belirtti.

Özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında etkili bir futbol ortaya koyduklarını kaydeden Delan, karşılaşma 1-1 devam ederken 4 net gol pozisyonu yakaladıklarını, ancak değerlendiremediklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Hakemleri yerden yere vurmak, yıpratmak amacında değiliz. Fakat, Trabzonspor maçında öyle bir pozisyon var ki Glowacki, hakem ve 4. hakemin gözü önünde İsaac'ın ayağına basıyor. Ama Hüseyin Göçek yüzde 100 kırmızı kartın çıkması gereken pozisyonda faul bile vermiyor. Aynı günün akşamındaki karşılaşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Webo, benzer bir harekette kırmızı kart görüyor. Biz hakemlerimizde bir standardın olmasını istiyoruz.

Trabzonspor maçında 75. dakikada Serkan atağa çıkan Nizamettin'i düşürüyor. Hakem pozisyonu net bir şekilde görerek avantaj kullanıyor. Avantajın ardından hakemin net bir şekilde yapması gereken ikinci sarı karttan kırmızı kart vererek Serkan'ın oyundan atmak. Hüseyin Göçek gibi FIFA kokartlı bir hakemimiz, çok iyi bildiği kuralı neden uygulamıyor- Merkez Hakem Kurulu'nun bu hataları görüp iyi değerlendirip hataları en aza indireceğine inanıyoruz."

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Delan: 'Hakemlerimizde Bir Standardın Olmasını İstiyoruz' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi Kırmızı Oda'da rol alan Sema Keçik'in 2 yıl önce kendisinden 25 yaş küçük oyuncuyla aşk yaşaması yeniden gündem oldu Işıkları sökülüp, çeşmesi kırılan 600 yıllık Şahmelek Camii'ni talan edenler geride sadece bir kasket bıraktı Köylünün geçim kaynağı oldu! Koronavirüs sonrası kekik yağı satışları patladı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor