Son Dakika Haberleri: Mansur Yavaş: Ankara'da Gökçek Dönemi Bitmiştir

Mansur Yavaş: Ankara'da Gökçek Dönemi Bitmiştir

4 yıl önce

CHP adayı Mansur Yavaş, Çankaya ve Yenimahalle'deki oy sayımlarının ardından seçimi kazanacaklarını söyledi.

Mansur Yavaş: Ankara'da Gökçek Dönemi Bitmiştir, System.String[]

Başkent Ankara 'da kıran kırana süren seçim yarışında ilk açılan sandıklarda hem  AK Parti adayı ve Belediye Başkanı  Melih Gökçek hem de  CHP adayı  Mansur Yavaş birbirine yakın oylar aldı.

"SAYILMAYAN 356 BİN OY VAR"

Uzunca süre başa baş giden yarış devam ederken,  CHP adayı  Mansur Yavaş bir açıklama yaparak 2 ilçede oy sayım işleminin devam ettiğini ve kazanmaya yakın oduklarını söyledi. CNN Türk canlı yayınına bağlanan  Mansur Yavaş "Şu anda sayılmayan 356 bin oy var.  Çankaya ve  Yenimahalle'de sayımlar devam ediyor. Büyük ihtimalle bu oylar sayıldığında seçimi kazanacağız. Ankara'da daha her şey bitmedi.  Yüksek Seçim Kurulu'ndan aldığımız kesin bilgi bu" dedi.

"GÖKÇEK DÖNEMİ BİTMİŞTİR"

Bir süre sonra yeniden basın mensuplarının karşısına geçen Yavaş "Şu andaki sonuç 27 bin 500 oy öndeyiz. Kaybetmeyi bilecekler. Sandığa saygı duymaları lazım. Ankara'yı yavaş yavaş kazanıyoru. Gökçek dönemi bitmiştir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Haberi aldıktan sonra balkon konuşmasını yapacağız inşallah" şeklinde konuştu.

"MANSUR YAVAŞ'IN KAZANDIĞINI İLAN EDECEĞİZ"

CHP milletvekili Levent Gök açıklama yaptı vatandaşlara bir uyarı anonsu yaptı ve uyarısında, "Arkadaşlar lütfen araç girişine izin verelim. Oyların sonuçları da girdiğinde Mansur Yavaş’ın kazandığını ilan edeceğiz" dedi.

VATANDAŞLARIN BÜYÜK SEVİNCİ

Bu sırada içeriden Mansur Yavaş’ın 1 puan öne geçtiği açıklandı. Anons üzerine çevredeki vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Vatandaşların yanına gelen  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da, “Lütfen sakin olun her şey kontrol altında oylarımız sayılıyor” dedi.

Bölgede akrep ve TOMA’ların yanı sıra çok sayıda çevik kuvvet ekibi olay çıka ihtimaline karşı hazır bekliyor.
Havada Korkunç Anlar! Dolu Yağışı Uçağın Burnunu Parçaladı, Pilot Faciayı Önledi Savcıdan "Tuvalet İçin Param Yok" Diyen Vatandaşa: Karını Sat
İstanbul'u Vuran Yağmur ve Fırtınanın Bu Kadar Şiddetli Olmasının Nedeni: Süper Hücre