Mansur Yavaş'tan Deprem Bölgesi İçin Çağrı: "Su ve Gıda İhtiyacı Devam Ediyor. - Son Dakika

Mansur Yavaş'tan Deprem Bölgesi İçin Çağrı: "Su ve Gıda İhtiyacı Devam Ediyor.

07.02.2023 18:02

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, yurttaşları Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen depremzedelere gönderilmek üzere yapılan konserve gıda ve su bağışını sürdürmeye çağırdı. Başkan Yavaş, “Su ve gıda ihtiyacı devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızı su ve konserve gıda desteği için Belko Soğuk Hava Deposu'na davet ediyorum” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, yurttaşları Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen depremzedelere gönderilmek üzere yapılan konserve gıda ve su bağışını sürdürmeye çağırdı. Başkan Yavaş, "Su ve gıda ihtiyacı devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızı su ve konserve gıda desteği için Belko Soğuk Hava Deposu'na davet ediyorum" dedi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Toptancı Hali, Hipodrom Caddesi No: 16 adresindeki Belko Soğuk Hava Deposu'nda deprem bölgelerine gönderilmek üzere insani yardım toplamaya devam eden ABB, yurttaşları konserve gıda ve su bağışını sürdürmeye davet etti. Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden ABB'nin çağrısını yineleyerek, şu paylaşımı yaptı:

"Gıda TIR'ları, mobil fırınlar, iş makineleri, ihtiyaç filoları, 12 adet su tankeri ve 5 adet su dolu kamyon 10 ilimize doğru yolda. Su ve gıda ihtiyacı devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızı su ve konserve gıda desteği için Belko Soğuk Hava Deposu'na davet ediyorum."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Hatay'da çadır kentlerdeki gönüllüler, çocukları gülümsetebilmek için çabalıyor Hatay'da çadır kentlerdeki gönüllüler, çocukları gülümsetebilmek için çabalıyor Depremzede çocuklara Ankara'dan gelen polislerden oyuncak Depremzede çocuklara Ankara'dan gelen polislerden oyuncak Ankara'da Nevruz, Depremdeki Can Kayıpları Nedeniyle Ağıtlarla Kutlandı Ankara'da Nevruz, Depremdeki Can Kayıpları Nedeniyle Ağıtlarla Kutlandı

Son Dakika Güncel Mansur Yavaş'tan Deprem Bölgesi İçin Çağrı: 'Su ve Gıda İhtiyacı Devam Ediyor. - Son Dakika


Advertisement