Mantar Ararken Bulduğu Mağara Turizme Kazandırılsın İstiyor - Son Dakika

Mantar Ararken Bulduğu Mağara Turizme Kazandırılsın İstiyor

06.01.2012 13:00
Mantar Ararken Bulduğu Mağara Turizme Kazandırılsın İstiyor, System.String[]

Muğla'nın Fethiye ilçesinde mantar ararken ilk kendisinin keşfettiğini iddia ettiği mağaranın turizme kazandırılmasını isteyen Celal Karadağ, Fethiye Turizm Altyapı Birliği'nden (FETAB) yardım istedi.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde mantar ararken ilk kendisinin keşfettiğini iddia ettiği mağaranın turizme kazandırılmasını isteyen Celal Karadağ, Fethiye Turizm Altyapı Birliği'nden (FETAB) yardım istedi.

Celal Karadağ, yaklaşık 5 yıl önce bir arkadaşıyla mantar toplarken ormanlık alanda bulduğu ve yerin 50 metre kadar derinliğine giden mağaranın turizme kazandırılması için ilgili kurumlara başvurdu. Başvurularından bir sonuç alamadığını belirten Karadağ, mağara hakkında FETAB yetkililerine bilgi verdiğini söyledi.

FETAB Başkanı Osman Nuri Otgöz ve beraberindekileri mağaraya götürerek gezdiren Karadağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar yetkililere ulaşıp bu konuyu söyledim. Ancak kimseden bir yakınlık göremedim. FETAB Başkanımıza ilettiğim anda işini bırakıp Fethiye'nin alternatif turizmi için harika bir şey olacağı düşüncesiyle hemen incelemeye geldi. Yasalara uygunsa buranın şahsıma tahsis edilmesi için müracaat edeceğim" dedi.

Mağaranın turizme kazandırılması gerektiğini ifade eden FETAB Başkanı Otgöz ise mağaranın bölgede bir eşinin daha bulunmadığını savundu.

Otgöz, "Mağara bir doğa hazinesi. Şimdilik girişi tehlikeli ama gerekli düzenlemeler yapılınca kolayca girilebilir. Bilimsel çalışmaların ardından hemen turizmi kazandırılması gerekiyor" diye konuştu.

Daha önce keşfedilmemiş olduğu öne sürülen ve yaklaşık 2 dönüm genişliğinde olan mağaranın içinde sarkıt, dikit ve travertenler bulunduğu belirtildi.

- MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mantar Ararken Bulduğu Mağara Turizme Kazandırılsın İstiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Erkek kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın azmettiricisi Orhan Vatansever'in ifadesi ortaya çıktı TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama