Mardan Palace'ın Sularının Kesildiği İddiası - Son Dakika

Mardan Palace'ın Sularının Kesildiği İddiası

17.10.2017 17:34
Mardan Palace'ın Sularının Kesildiği İddiası, System.String[]

Mardan Palace Hotel Genel Müdürü Selçuk Şentepe, otelin su borcunu yapılandırdıklarını ve ödemeleri de gününde yapmaya çalıştıklarını bildirdi.

Mardan Palace Hotel Genel Müdürü Selçuk Şentepe, otelin su borcunu yapılandırdıklarını ve ödemeleri de gününde yapmaya çalıştıklarını bildirdi.

Şentepe, basında hotelin sularının kesildiği yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, her otel gibi kendilerinin de zaman zaman sıkıntılar yaşayabildiklerini, bu nedenle zaman zaman elektrik ve sularının kesildiğini belirtti.

Otellerinin 30 Eylül itibarıyla tadilata alındığını ve şu anda müşterilerinin bulunmadığını dile getiren Şentepe, "Otelimiz tadilatta olduğu için jenaratörlerimiz ve depolarımızdaki su bize yetiyor. Malumunuz odur ki tadilatta olan bir otelin her yerinde su olup olmaması çok önemli değil. Bu nedenle turizme zarar verecek hiçbir durumumuzda yok." diye konuştu.

Şentepe, otelin mevcut su borcunu yapılandırdıklarını, ödemeleri de gününde yapmaya çalıştıklarının altını çizerek, otellerinin 31 Mart 2018 tarihinde, yaz sezonu öncesinde yenilenmiş olarak hizmette olacağını kaydetti.

1,5 milyar dolarlık yatırım

Mevcut 240 personelin otel tadilatta olmasına karşın çalışmaya devam ettiğini ve her ay maaşlarını aldıklarını anlatan Şentepe, kötü niyetli olmadıkları için bu personellerin tazminatlarını verip iş akitlerini sonlandırmadıklarını vurguladı.

Şentepe, otelin sahibi Telman İsmailov'un Türkiye aşığı bir insan olduğunu ifade ederek, bu nedenle Antalya'da 1,5 milyar dolarlık bir yatırımla Mardan Palace'ı açtığını kaydetti.

Antalya'da 2009 yılında hizmete giren otelin açılışına Tom Jones, Monica Belluci, Richard Gere, Mariah Carey ve Sharon Stone gibi Hollywood yıldızları katılmıştı. Otelin mimari yapısı Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi görünümünde tasarlanmış, Kız Kulesi ve Galata Köprüsü'nün benzeriyle İstanbul'un minyatürü şeklinde yapılmıştı. Otel, 2010 yılında dünyanın en lüks oteli seçilmişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Mardan Palace'ın Sularının Kesildiği İddiası - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

EDHO'nun kadın çalışanlarına otelde büyük şok! Çıplak halde odaya girip tecavüze yeltendiler Papiss Cisse'nin eşi, Erol Bulut'u oyuncu değişikliği nedeniyle eleştirdi Oğlunu pompalı tüfekle vuran baba, başında bekleyip kimseyi yaklaştırmadı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor! Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması gelecek mi? Türk doktorları dünyada bir ilki gerçekleştirdi! Alıcı ve vericinin korona geçirdiği ilk böbrek nakli yapıldı Gonca Vuslateri ve Hakan Altun çiftinden ilk poz geldi Vicdansız anne, ilişkisini kurtarmak için 4 günlük bebeğini su kanalına attı Bir mutfakları bile yok! 6 çocuklu aile branda kaplı evde yaşam mücadelesi veriyor