Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı - Son Dakika

Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı

07.03.2021 15:40

Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 3 yıl önce Mehmet Selim Adın'ın hayatını kaybetmesiyle Bozuk ve Adın aileleri arasında başlayan kan davası barışla sonuçlandı.

Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 3 yıl önce Mehmet Selim Adın'ın hayatını kaybetmesiyle Bozuk ve Adın aileleri arasında başlayan kan davası barışla sonuçlandı.

Kızıltepe'de 10 Ekim 2017 yılında Adın ve Bozuk aileleri arasında çıkan kavgada Mehmet Selim Adın hayatını kaybetmişti. İki aile arasında yaşanan husumet, 3 yıl aradan sonra hayırsever Şerih Karahan ve Mecit Çeçen'in girişimleriyle son buldu. Cumhuriyet Mahallesi Behçet Keleşoğlu Taziye Evi'nde düzenlenen barış törenine Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Çam, barışa vesile olan Şerih Karahan ve Mecit Çeçen ile her iki aile bireyleri katıldı. Programda Kur'an-ı Kerim okundu. Kızıltepe vaizi Kemal Kahraman, sulhun önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı. Korona virüs yüzünden sadece aile bireylerinden Eyüp Bozuk ve hayatını kaybeden Mehmet Selim Adın'ın babası Abdulkadir Adın'ın tokalaştığı programda, davetlilere kolonya ve mırra ikram edildi.

Kaymakam Çam, barışa şahitlik etmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını söyledi. Çam, barışa aracılık edenlere teşekkür etti.

Barış törenine katılan Fahri Cevheroğlu, husumetin 3 yıl önce olduğunu ifade etti. Cevheroğlu, "İki ailenin bağları da vardı. Şu anda sayın kaymakamımızın, Şerif Karahan'ın Mecit Çeçen'in vesile oldukları bir husumeti sona erdirdik. Şu anda onu nihayetlendirdik. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı
Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı
Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı
Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Mardin'de bir kan davası daha barışla sonuçlandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı 00:22 Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı Türkiye ve ABD heyetleri arasındaki F-35 anlaşmazlığı konusundaki ilk toplantı tamamlandı 23:22 Türkiye ve ABD heyetleri arasındaki F-35 anlaşmazlığı konusundaki ilk toplantı tamamlandı Şebnem Şirin'in boğazını keserek öldüren katil zanlısı suç makinesi çıktı 22:27 Şebnem Şirin'in boğazını keserek öldüren katil zanlısı suç makinesi çıktı
Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı 21:26 Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı 20:41 Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı 17:47 Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı
İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi 16:47 İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim 14:25 Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim
Advertisement