Mardin'de ibadethaneler temizleniyor - Son Dakika

Mardin'de ibadethaneler temizleniyor

15.10.2020 12:45
Mardin'de ibadethaneler temizleniyor, System.String[]

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent genelindeki ibadethanelerde temizlik yapılıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent genelindeki ibadethanelerde temizlik yapılıyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş'ın talimatı doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, farklı din, dil ve kültürleri bünyesinde barından kentte aralarında tarihi yapıların da bulunduğu cami, medrese, kilise ve manastır gibi ibadethanelerin genel temizliğini sürdürüyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı mobil temizlik ekibi, önceden belirlediği ibadethanelere gelerek, süpürge makinesi ile tüm mekanı temizledikten sonra vatandaşların en çok kullandığı kapı, pencere, ayakkabılık, avlu gibi mekanları temizliyor.

Yeni tip koronavirüs kurallarına uygun olarak temizlenen ibadethanelerin daha sonra gül suyu sıkılarak güzel kokması sağlanıyor.

Sosyal İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Serkan Aytaç, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde ibadethane temizliğine ağırlık verdiklerini söyledi.

Mardin'in birlikte yaşama kültürü ile Türkiye'de örnek alınan bir kent olduğunu dile getiren Aytaç, "Vatandaşlarımızın ibadetlerini temiz, hijyenik ve huzur içinde yapması için cami, kilise ve manastır gibi ibadethaneler Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız tarafından günlük rutin bir şekilde temizleniyor. Bu doğrultuda şu ana kadar 475 ibadethanenin temizliğini yaptık. Yeni tip koronavirüs tedbirlerinin yaşandığı dönemde bu hizmetimize daha da hız verdik." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mardin'de ibadethaneler temizleniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'dan Hamilton'a 'temizlik araçlı' yanıt: Bak işine kardeşim Azerbaycan'a karşı silah gösteren papaz, yenilgi anlaşmasının ardından mağduru oynadı Meral Akşener, İYİ Parti'nin oy oranını açıkladı: Yüzde 14-15 bandındayız Karaloğlu'ndan Kırklar Dağı'nı imara açanlara tepki: Fitil fitil getirmezsem valilik yapmam Milyonlarca insan koronadan ölürken Dünya Sağlık Örgütü, bazı ülkeleri laboratuvar olarak görmüş Dede ve torununun anlaşmazlık yüzünden silahla yaralanmasıyla ilgili bir kişi tutuklandı Eniştesi eşinden boşanmak isteyen kadını müstehcen fotoğraflarla tehdit etti Oyuncu Caner Cindoruk'un kendisinden 19 yaş küçük kadına attığı mesajlar ifşa oldu