Mardin'de kısıtlama öncesi giyim mağazalarında bayram yoğunluğu - Son Dakika

Mardin'de kısıtlama öncesi giyim mağazalarında bayram yoğunluğu

Mardin'de kısıtlama öncesi giyim mağazalarında bayram yoğunluğu Mardin'de hafta sonu başlayacak olup Ramazan Bayramı sonuna kadar sürecek olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde giyim mağazalarında bayram alışverişi yoğunluğu yaşandı.

Mardin'de kısıtlama öncesi giyim mağazalarında bayram yoğunluğu

MARDİN - Mardin'de hafta sonu başlayacak olup Ramazan Bayramı sonuna kadar sürecek olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde giyim mağazalarında bayram alışverişi yoğunluğu yaşandı.

Tarihi Mardin'e alışveriş için gelen vatandaşlar giyim mağazalarına akın etti. Kısıtlama olmasına rağmen kıyafet almak isteyen vatandaşlar mağazalarda yoğunluk oluşturdu. Mağaza personelleri, gelen müşterileri ateşlerini ateş ölçer ile ölçüp dezenfektan ile içeriye girmelerini sağladı. Alışveriş sırasında müşteriler ile mesafelerini koruyan mağaza personelleri, sosyal mesafeye de sık sık dikkat ederek bayram alışverişi yapmak isteyen müşterilerle ilgilendi. Kıyafet değişimi sonrası müşterilerin ellerine dezenfektan sıkılarak hijyen kurallarına uyuldu.

Tarihi Mardin'de bayram alışverişi yoğunluğu yaşayan bir giyim mağazası işletmecisi Musa Kava, korona virüs tedbirlerine uyduklarını ve gelen müşterilerin risk almamaları için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Kavan, "Korona virüs ile mücadelede tedbir amacıyla alışveriş yapmak isteyen müşterilerimizin kapıda ateşleri ölçülüyor ve elleri dezenfektan ile hijyenik hale getiriliyor. Maskesiz gelen müşterilerin de mağazaya girişlerine izin vermiyoruz. Elimizden geldiği kadar sosyal mesafeye dikkat ediyoruz" dedi.

Korona virüsün satışlarını yüzde 60 oranında etkilediğini aktaran Kavan, "Korona süresince satışlarımız yüzde 60 oranında düştü, ama çok şükür yine de iyi durumda" diye konuştu.

20 yaş altında olan Berfin Bars ise sokağa çıkma izini verilmesi ile bayram alışverişinde bulunduğunu kaydederek, "20 yaş altı izin olduğu için alışverişe geldim, alacağımız elbiseleri ilk önce bakarak seçip giyiniyoruz. Korona virüs riski olmasına rağmen o riski alıyoruz, ellerimizi dezenfekte ediyoruz, maskemi de her zaman takıyorum" şeklinde konuştu.

Müşterilerin tedirgin olduklarını aktaran mağaza görevlisi, "Mağazaya gelen müşteriler aslında biraz korkup biraz da tedirgin oluyorlar. Eldiven ve maske kullandıkları sürece bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum" dedi.

Mardin'de kısıtlama öncesi giyim mağazalarında bayram yoğunluğu


Son Dakika

Yarım asırlık Pamukkale Turizm 200 şubesini kapatacak ABD'li Zynga, Türk oyun şirketi Peak'ı 1,8 milyar dolara satın aldı Şans, genç girişimcinin yüzüne güldü! Hobi olarak başladığı işte siparişlere yetişemiyor 3 kamu bankası %0,64'ten konut kredisi veriyor! İşte alınan miktara göre ödeme tablosu Bursa'da hayvan sürüsü, 6 adet aracı ve villası olan bile 1.000 liralık yardıma başvurmuş Son dakika: 3 kamu bankası, tatile gitmek isteyenlere 10.000 TL'ye kadar %0.67 faizle kredi verecek Ukrayna'dan vatandaşlarına "Tatil için Türkiye'ye gidin" çağrısı Antalyalı çiftçinin ürettiği kekik kokulu karpuza yoğun talep var, müşteri dalından koparıp götürüyor Bakan Albayrak: Peak'ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu Son Dakika: Toplu taşıma araçlarının yüzde 50 yolcu alma zorunluluğu kaldırıldı Doktor maaşından fazla para veriyorlar ancak çalıştıracak çoban bulamıyorlar Kredi paketinin açıklanmasının ardından ev ve araç fiyatları uçtu Taşıt kredisinde faizler %0,49'a kadar düştü! Peki geri ödemeler nasıl olacak? Türkiye'de bir ilk! 3 farklı ödeme çipli kimlik kartlarıyla PTT ATM'lerinden yapılacak Son Dakika: Mayıs ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak