12 Yaşında 13 Kurşunla Ölen Uğur Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika

12 Yaşında 13 Kurşunla Ölen Uğur Mezarı Başında Anıldı

21.11.2013 18:41
12 Yaşında 13 Kurşunla Ölen Uğur Mezarı Başında Anıldı

Kızıltepe'de 21 Kasım 2004'te düzenlenen operasyonda yaşamını yitiren 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ve babası Ahmet Kaymaz için anma töreni düzenlendi

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 21 Kasım 2004'te düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ve babası Ahmet Kaymaz mezarları başında anıldı.

Özgürlük Meydanı'nda toplanan ve aralarında Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk, Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin bulunduğu grup, Atatürk Mahallesi'ndeki mezarlığa kadar yürüdü.

Grup, Ahmet Kaymaz ve Uğur Kaymaz'ı mezarları başında andı.

Türk, Kürtçe yaptığı konuşmada, "Büyük bir acıdır. Kürtlerin acısıdır. Zulmün acısıdır. Çok iyi biliyoruz ki Kürtler yüzyıllardır büyük bir zulmün altında yaşamlarını sürdürüyor. Ama Kürtler hiçbir zaman zulme karşı boyun eğmemiştir. Katiller hala yakalanmadı" diye konuştu.

Daha sonra grup, dağıldı. - Mardin

Eşinin çocuklarını göstermediği iddiasıyla intihara kalkıştı Eşinin çocuklarını göstermediği iddiasıyla intihara kalkıştı MAÜ yurtdışından gelen öğrencileri ağırladı MAÜ yurtdışından gelen öğrencileri ağırladı Saman yüklü TIR'da 46 sikke ele geçirildi Saman yüklü TIR'da 46 sikke ele geçirildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 12 Yaşında 13 Kurşunla Ölen Uğur Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement