Mardin Turizmine Büyük Katkı - Son Dakika

Mardin Turizmine Büyük Katkı

03.01.2012 13:04
Mardin Turizmine Büyük Katkı

Artuklu Üniversitesi tarafından bir ay önce başlatılan restorasyon ve tadilat çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Eski PTT binasının,Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Uygulama Oteli'ne dönüştürülmesi için Artuklu Üniversitesi tarafından bir ay önce başlatılan restorasyon ve tadilat çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'na uygulama alanı olarak tahsis edilen ve 1890 yılında Mimarbaşı Sarkoz Lole tarafından yapılan tarihi binanın, PTT Genel Müdürlüğünden 10 yıllığına kiralandığını belirten Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay "Gittikçe gelişme gösteren turizm sektörünün, kadim medeniyetlerin birikimlerini taşıyan Mardin'de; sosyo-ekonomik gelişime katkıda bulunması için üniversite olarak sürekli gayret içindeyiz "dedi.

Turizm ve eğitimin birleştirilerek, turizmin sahip olduğu potansiyelin daha da

gelişmesinde, Üniversite olarak büyük katkılar sunacaklarının altını çizen rektör Omay, bu çalışmayla şehir turizmine katkı sağlayıp, turizm olgusu ile ilgili sosyal farkındalık yaratacaklarına dikkat çekti.

Bina alanı ve işleyişi hakkında, 1143 m² kapalı ve 517 m² açık alana sahip olduğu bilgisini veren Omay, tarihi Mardin'de bulunan ve butik otel tarzında, öğrenciler için uygulama alanı olarak faaliyete başlayacak olan bu tarihi yapıyla, şehrin ayrılmaz bir parçası olan Artuklu Üniversitesi'nin şehirle bütünleştiğinin de bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde 4 yıllık lisans eğitimi veren Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu için gelişen turizm sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda iyi eğitilmiş personel yetiştirmek hedefiyle yurtdışından iki öğretim üyesini kadrolarına kattığını açıklayan Rektör Omay, "Bu yılın sonlarına doğru hizmete açılacak uygulama otelinin dokuz oda, bir restoran ve iki idari birimden oluştuğunu söyledi.

Mardin Turizmine Büyük Katkı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Mardin Turizmine Büyük Katkı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Sergen Yalçın'ın yerini alması beklenen Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım 13:53 Son Dakika: Sergen Yalçın'ın yerini alması beklenen Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım
Yangın çıkan evde her tarafı alevler sardı, yanmayan tek şey Türk Bayrağı'ydı 12:16 Yangın çıkan evde her tarafı alevler sardı, yanmayan tek şey Türk Bayrağı'ydı Kadir Doğulu, eşi Neslihan Atagül'ü aldattığı iddialarını ti'ye aldı: Evet ihanet ettim, sabah yüzüne bakmadım 12:03 Kadir Doğulu, eşi Neslihan Atagül'ü aldattığı iddialarını ti'ye aldı: Evet ihanet ettim, sabah yüzüne bakmadım Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı! 11:39 Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı! Arabayla gelip kurşun yağdırdılar! Bir taraf can derdine düşerken, diğer taraf kılını bile kıpırdatmadı 11:11 Arabayla gelip kurşun yağdırdılar! Bir taraf can derdine düşerken, diğer taraf kılını bile kıpırdatmadı Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken el hareketi hakkında ilk açıklama: Ellerime değil sözlerime baksınlar 09:54 Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken el hareketi hakkında ilk açıklama: Ellerime değil sözlerime baksınlar Lüks araçla takla atıp hiçbir şey olmamış gibi canlı yayına devam etti 09:10 Lüks araçla takla atıp hiçbir şey olmamış gibi canlı yayına devam etti Dünya 08:00 Dünya "Kral"ı konuşuyor! Burak Yılmaz, attığı golle Şampiyonlar Ligi tarihine geçti
Advertisement