MARKAB'ın Geliştirdiği 12 Projeye AB Desteği - Son Dakika

MARKAB'ın Geliştirdiği 12 Projeye AB Desteği

18.01.2012 14:20
MARKAB'ın Geliştirdiği 12 Projeye AB Desteği, System.String[]

MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Avrupa Birliği İşbirliği Ağı'nın bütçesinin kısa bir zamanda 9 milyon 960 bin 863 avroluk proje potansiyeline ulaştığını bildirdi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Avrupa Birliği İşbirliği Ağı'nın (MARKAB) bütçesinin kısa bir zamanda 9 milyon 960 bin 863 avroluk proje potansiyeline ulaştığını bildirdi.

Ayan, yaptığı yazılı açıklamada, MARKAB'ın, görev alanı olan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da AB müktesebatına uyum sürecinde çıkarılan yasa ve yönetmeliklerin yerel düzeyde uygulanması ve bölgesel gelişme planındaki öncelikler çerçevesinde, AB ve diğer uluslararası kuruluşlara yapılacak proje başvurularında işbirliği ve eş güdüm sağlanması amacıyla kurulduğunu belirtti.

MARKAB'ın bölgede AB ve dış ilişkiler çalışmalarını koordine etmek, ortak akıl, kapasite ve işbirliği oluşturması için gerekli çalışmaları hayata geçirmek idealiyle faaliyetlerine devam ettiğine dikkati çeken Ayan, şunları kaydetti:

"MARKAB, Doğu Marmara'da kısa bir zamanda 13 AB projesine başvuru yaptı ve bunlardan 12'si kabul edildi. Doğu Marmara'da ilk kez Kalkınma Ajansı olarak kurduğumuz MARKAB'ın kısa bir zamanda toplam bütçesi 9 milyon 960 bin 863 avroluk proje potansiyeline ulaştı. Şu an itibariyle Avrupa Birliği ile bir projeyi tamamladık, 3 projemiz devam etmekte ve 8 projemiz de sözleşme aşamasındadır. İşbirliği ağımızdaki paydaşlarımızla üretilen proje konularına gelince yerelin ekonomik ve sosyal kalkınmasında çok geniş bir yelpazeden projeler üretmekteyiz."

Ayan, ortak şemsiye projelerle bölgede iletişim ve işbirliğini, rekabetçiliği ve yenilikçi potansiyeli artırmayı, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmayı, yerel yönetimleri ve özel sektörü etkileyen AB mevzuatını takip etmeyi ve duyurmayı amaçladıklarını belirterek, farkındalık oluşturmak, AB kurumları, kalkınma ajansları ve diğer uluslararası aktörlerle yakın işbirliği kurmak, yabancı yatırımcıları bölgeye çekmek ve AB politikalarının yerel düzeyde bilinilirliğini artırmanın da hedefleri arasında olduğunu bildirdi.

Ayan, ücretsiz proje yazma eğitimlerinin de devam ettiğini ifade ederek, yaklaşık 8 bin kişinin proje yazma eğitimlerinden yararlandığını kaydetti

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel MARKAB'ın Geliştirdiği 12 Projeye AB Desteği - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı