Markar Eseyan: Hz. Muhammed'in Kutlu Doğum Haftası'nı Kutluyorum - Son Dakika

Markar Eseyan: Hz. Muhammed'in Kutlu Doğum Haftası'nı Kutluyorum

23.12.2015 19:43
Markar Eseyan: Hz. Muhammed'in Kutlu Doğum Haftası'nı Kutluyorum, System.String[]

AK Parti Milletvekili Markar Eseyan, Meclis kürsüsünde yaptığı ilk konuşmada Hz. Muhammed’in (sav) doğumunu “Dün itibarıyla idrak edilen Hazreti Muhammed'in, Peygamber'imizin, Peygamber'in Kutlu Doğum Haftası'nı ve Mevlit Kandili'ni kutluyorum” dedi.

AK Parti Milletvekili Markar Eseyan, Meclis kürsüsünde yaptığı ilk konuşmada Hz. Muhammed’in (sav) doğumunu “Dün itibarıyla idrak edilen Hazreti Muhammed'in, Peygamber'imizin, Peygamber'in Kutlu Doğum Haftası'nı ve Mevlit Kandili'ni kutluyorum” dedi. Ermeni asıllı Eseyan, Hz. Muhammed’den ‘Peygamberimiz’ diye söz edince muhalefet sıralarından gelen uğultular üzerine ‘Peygamber’ diye devam etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Eseyan, TBMM Genel Kurulu’nda parti grubu adına CHP önerisinin aleyhinde konuşmak için kürsüye geldi. Konuşmasının başında ilk defa Genel Kurul kürsüsünden konuştuğunu ifade eden Eseyan, “Şimdi, öncelikle, ilk defa konuşmam hasebiyle sizi selamladıktan sonra dün itibarıyla idrak edilen Hazreti Muhammed'in, Peygamber'imizin, Peygamber'in Kutlu Doğum Haftası'nı ve Mevlit Kandili'ni kutluyorum. Umuyorum ki ülkemize ve dünyamıza barış getirir. Aynı zamanda, bir güzel tevafuk, yarın ve öbür gün ve 6 Ocak'ta da Hıristiyan alemi kendi peygamberlerinin doğum gününü ve bayramını kutlayacaklar. Bu semavi dinler, tek tanrılı dinler gerçekten birbirine çok yakın ahlak önerileriyle dünyanın bugün ihtiyacı olan barış ve değerler sistemini, oldukça çürümüş olan değerler sistemini üretme kapasitesine sahip. Bu anlamda, ben bu özel günlerin dün olduğu gibi bugün de bizlere yeni bir soluk getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Politika Markar Eseyan: Hz. Muhammed'in Kutlu Doğum Haftası'nı Kutluyorum - Son Dakika


Son Dakika

Selçuk Özdağ'a saldırıda 3 kişi daha tutuklandı Fenerbahçe'nin gündeminde olan Marega için Pinto da Costa'dan açıklama: Teklif almadık Benzinlikte hırsızlık yapan adam, kadın müşterinin cinsel ilişki teklifini kabul edince yakayı ele verdi Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu İki gündür haber alınamayan kadın, evinde uyurken bulundu Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan adam yumruk darbeleriyle kurtulabildi İtalyan güvenlik güçlerinden, Cristiano Ronaldo ve eşinin tatil kaçamağına inceleme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti