Son Dakika Haberleri: Marmara Adası'ndaki yangınla ilgili baba-oğul gözaltına alındı

Marmara Adası'ndaki yangınla ilgili baba-oğul gözaltına alındı

9 gün önce

Marmara Adası'nda 80 hektarlık bir alanın yok olmasına neden olan yangını çıkardığı iddiasıyla baba-oğul gözaltına alındı.

Balıkesir'in Marmara ilçesinde çıkan orman yangını ile ilgili soruşturma kapsamında bir şüpheli daha gözaltına alındı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Marmara Adası'nda dün öğleden sonra çıkan ve 10 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alınan yangına ilişkin soruşturma devam ediyor.

Evinin bahçesinden temizlediği otları yaktığı ve yangının bu nedenle çıktığı iddia edilen H.T, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Soruşturma kapsamında H.T'nin oğlu O.T. de gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürdürülüyor.

10 SAATTE KONTROL ALTINA ALINMIŞTI

Marmara Adası Mestanağa mevkisinde dün öğleden sonra çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçramış, 3 ev ve jandarma lojmanları zarar görmüştü. Yaklaşık 60 evin tahliye edildiği yangında, 4 itfaiye eri ve bazı vatandaşlar dumandan etkilenmiş, hayvanlar telef olmuştu. Yaklaşık 80 hektarlık alanda etkili olan yangın, 10 saatte kontrol altına alınabilmişti. Ekiplerin 10 saatte kontrol altına alabildiği yangının yaklaşık 80 hektarlık alanda etkili olduğu açıklanmıştı.

Marmara Adası'ndaki feci yangınla ilgili 1 kişi gözaltında

Marmara Adası'nda orman yangını! Yangın yerleşim yerine ulaştı

Marmara Adası'ndaki yangın saatler sonra kontrol altına alındı! Bilançoyu belediye başkanı açıkladı

Haber Yayın Tarihi: 13.08.2019 11:54 

YORUMLAR (3)


Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan üç belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu
Cem Garipoğlu'nun babasının eski avukatı Metin Feyzioğlu Emine Bulut tweetiyle sosyal medyada büyük tepki gördü Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı'dan Emine Bulut yorumu: Bizde anneler kutsaldır Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya gidiyor